Ισοπαλία για τον ΟΦΗ στη Ν. Σμύρνη

Super League 1 26 Αυγούστου 2018, 21:27

Ο ΟΦΗ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στη Ν. Σμύρνη και ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Πανιώνιο.

Η ομάδα του Ηρακλείου επέστρεψε στη Super League παρουσιάζοντας θετική εικόνα στην πρεμιέρα και μάλιστα είχε τις φάσεις για να πάρει ακόμη και τη νίκη. Το πρώτο μέρος είχε εξαιρετικό ρυθμό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9’ με τον Μασούρα, αλλά οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ μέσα σε 5 λεπτά με δύο γκολ του Νέιρα, στο 23’ και στο 27’. Ο Σταυρόπουλος, βέβαια, έκανε το 2-2 στο 44’.

Στην επανάληψη το θέαμα, πάντως, δεν ήταν το ίδιο καλό και δεν υπήρξαν πολλές συγκινήσεις. Στο 80’, ωστόσο, ο Μπανανά και στο 85’ ο Ντίνας είχαν από μια σημαντική στιγμή για κάθε ομάδα.

Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Μανοϊλοβιτς, Κούρντι, Κότσιτς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας (74′ Μανθάτης), Σπιριντόνοβιτς (74′ Καμαρά), Ντουρμισάι.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος , Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης (83′ Σάσι), Βουό, Πλατέλλας (83′ Ντίνας), Κομεσίδης, Παπαστεριανός, Μεγιάδο (62′ Κυριακίδης), Κοροβέσης, Νέιρα, Ποτουρίδης.