Ιδανικό ξεκίνημα για τη γυναικεία ομάδα στο Κύπελλο Κορασίδων

Γυναικείο Ποδόσφαιρο | 29 Απριλίου 2018, 23:11

Ιδανικό ξεκίνημα έκανε στην 1η φάση του Κυπέλλου Κορασίδων ( το οποίο διοργανώνει για 1η φορά στην ιστορία της η ΕΠΟ) η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με το ευρύ 6-2 κόντρα στις Νέες Εργοτέλη, στο γήπεδο των Μουρνιών.

Τα κορίτσια του Νίκου Πασβάντη, όπως αποτυπώνει και το σκορ, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλό τους, βάζοντας τις βάσεις της νίκης από το πρώτο ημίχρονο που τις βρήκε μπροστά στο σκορ με 2-0. Από ‘κει και πέρα πολύ γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ ξέφυγε και έφτασε λίγο πριν το τελευταίο 20λεπτο ακόμη και στο 5-0.

Η Μελάκη μετά από όμορφη συνεργασία με την Μαρκουλάκη και δυνατό σουτ στην δεξιά γωνία έκανε το 1-0 στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, ενώ ακολούθησε στο 24′ το 2-0 με την κεφαλιά της Κονταράκη η οποία πρόλαβε την έξοδο της τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων σε σέντρα της Τζουτζουράκη κι ενώ είχε δοκάρι ένα λεπτό αργότερα η τελευταία σε μακρινό σουτ.

Δεύτερο γκολ για την Κονταράκη στο 50′ με δυνατό σουτ μέσα πό την περιοχή και 3-0 ο ΑΟΧ, ενώ ένα εντυπωσιακό σουτ της Τζουτζουράκη από μακρινή απόσταση ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Η Τζουτζουράκη από σκόρερ, δημιούργησε το 5-0 το οποίο πέτυχε η Νιαυραδάκη στο 68′, με τις φιλοξενούμενες να μειώνουν σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα λίγο μετά σε 5-2 και τον ΑΟΧ να σφραγίζει τη νίκη του στο 77′ με την Μελάκη η οποία σκόραρε με ωραία ατομική προσπάθεια και ιδανικό πλασέ στη γωνία.

ΑΟ Χανιά (Νίκος Πασβάντης) : Μυριδάκη- Γεωργιακάκη, Χατζακη, Μαραγκάκη, Βρακουράκη- Μαρκουλάκη, Τζουτζουράκη,Νιαυραδάκη,Στανίνου, Μελάκη- Κονταράκη