Ιδανική επιστροφή του Άρη στη Σούπερ Λιγκ

Super League 1 27 Αυγούστου 2018, 22:25

Με ιδανικό τρόπο συνδύασε την επιστροφή του στη Σούπερ Λιγκ ο Άρης, καθώς με μία απίθανη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε εκτός έδρας με 3-0 τη Λαμία στην δική του πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα.

Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο δίχως τις πολλές φάσεις, οι Θεσσαλονικείς φανέρωσαν την ποιότητά τους στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας τρεις φορές σε διάστημα 26 λεπτών.

Ο Άρης ξεκλείδωσε την άμυνα της Λαμίας στο 54′ με ένα εξαιρετικό γκολ του Ντιγκινί ο οποίος παρά την πίεση που δέχτηκε στον αέρα, κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ με γυριστή κεφαλιά, με την μπάλα να προσκρούει και στο δοκάρι.

Στο 70′ με νέα κεφαλιά, αυτή τη φορά από τον Ματέο Γκαρσία, ήρθε το 0-2, με τον Άρη να φτάνει και σε 3ο γκολ στο 78′ με το πιο όμορφο τέρμα της βραδιάς να έρχεται από το εκπληκτικό σουτ του Μπρούνο Γκάμα.

Άρης (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Βαλεριάνος, Βελέζ, Δεληζήσης, Τζανακάκης, Μπάσα, Ντιγκινί  (73′ Ναζλίδης), Ματίγια (68′ Γκολάσο), Γκάμα (84′ Ιντζόγλου), Γιουνές

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Σαράνοφ, Ασίγκμπα (73′ Οσμάν), Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον, Μπλάζιτς, Μπερτόλιο (46′ Καραγκούνης) Δημούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Επστάιν (60′ Τσούκαλος), Μπαράλες