Η ώρα (στέψης) των Μίνι Παίδων του ΝΟΧ…

Πόλο 18 Ιουλίου 2018, 11:55

Εφτασε η στιγμή για την ομάδα Μίνι Παίδων του Ναυτικού Ομίλου Χανίων να διεκδικήσει ενδεχομένως ένα μετάλλιο στο φετινό πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Οι νεαροί πολίστες του χανιώτικου Ομίλου -που αναχωρούν την Τετάρτη το βράδυ από τα Χανιά- δείχνουν πραγματικά εντυπωσιακοί, ουσιαστικά από την περσινή χρονιά, με συνεπεια αυτή τη στιγμή να προβάλλουν  το πρώτο φαβορί ίσως για το χρυσό. Μόνο που αυτό θα πρέπει να το επιβεβαιώσουν στην τελική φάση, οι αγώνες της οποίας διεξάγονται από την Παρασκευή (20/7) μέχρι και την Κυριακή (22/7) στην Πάτρα.

Συγκεκριμένα, πρώτο εμπόδιο για τον ΝΟΧ θα είναι η Ν.Ε. Λάρισας, ενώ θα ακολουθήσουν τα παιχνίδια απέναντι στον Αρη και τον Ν.Ο. Πατρών. Οι Χανιώτες πολίστες θέλουν να καταφέρουν να παίξουν στον ημιτελικό, οποίος είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί το Σάββατο και από εκεί και πέρα προσβλέπουν σε μια θέση στον τελικό….

Συνολικά, στο πρωτάθλημα λαμβάνουν μέρος 8 ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, που θα διεξαχθεί σε δύο κολυμβητήριο στην Πάτρα, είναι το εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ “ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ”
• 1η αγωνιστική Παρασκευή (20/7)
13:00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
14:00 ΠΑΟΚ-Ν.Ο. Ρεθύμνου
• 2η αγωνιστική Παρασκευή (20/7)
19:30 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
20:30 Παναθηναϊκός-Ν.Ο. Ρεθύμνου
• 3η αγωνιστική Σάββατο (21/7)
09:00 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
10:00 Ν.Ο. Ρεθύμνου-Ολυμπιακός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΟΠ
• 1η αγωνιστική Παρασκευή (20/7)
12:30 Ν.Ο. Χανίων-Ν.Ε. Λάρισας
13:45 Ν.Ο. Πατρών-Αρης
• 2η αγωνιστική Παρασκευή (20/7)
19:30 Ν.Ο. Πατρών-Ν.Ε. Λάρισας
20:45 Ν.Ο. Χανίων-Αρης
• 3η αγωνιστική Σάββατο (21/7)
09:00 Ν.Ο. Χανίων-Ν.Ο. Πατρών
10:15 Αρης-Ν.Ε. Λάρισας

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΟΠ
Σάββατο (21/7)
16:30 4ος Α’ Ομίλου-4ος Β’ Ομίλου (7η-8η θέση)
18:00 3ος Α’ Ομίλου-3ος Β’ Ομίλου (5η-6η θέση)
19:30 1ος Α’ Ομίλου-2ος Β’ Ομίλου 21:00
21:30 2ος Α’ Ομίλου-1ος Β’ Ομίλου 21:00
Κυριακή (22/7)
11:00 Μικρός τελικός
12:30 Τελικός
Οσον αφορά την αποστολή για το Ναυτικό Ομιλο είναι η εξής: Ανδρουλάκης, Αρετάκης, Γιασαφάκης, Γράσσος, Ιγνατίου, Κανδανολέων, Μητράκης, Μουρτζάκης, Μπενεβίδης, Νικηφοράκης, Νικολαΐδης, Παπαμανωλιουδάκης, Πολέντας, Σπάχιτς, Τζανακάκης, Φαντριδάκης, Χειλουδάκης.

karta antonis garden