Η Σπάθα το γειτονικό ντέρμπι, σε δύσκολη θέση τα Ροδωπού

Σπάθα Ροδωπού | 14 Απριλίου 2018, 19:20

Η Σπάθα πήρε το "γειτονικό" ντέρμπι της 32ης αγωνιστικής με τα Ροδωπού ως τυπικά φιλοξενούμενη με σκορ 3-2, με την ομάδα του Γιάννη Κελαϊδή να παραμένει σε δύσκολη θέση μετά από αυτή την ήττα, στην ουρά της βαθμολογίας.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ με τα Ροδωπού να έχουν δοκάρι στο 30′ με τον Γ. Βασίλιεφ, στο δεύτερο μέρος και στο 50ο λεπτό, ο Αντ. Νικολακάκης με πλασέ έκανε το 0-1 για την Σπάθα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ν. Βαρουξάκης με σουτ πέτυχε το 0-2, ενώ στο 62′ με αυτογκόλ του Ροδοκανάκη τα Ροδωπού μείωσαν σε 1-2 και αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για να πάρουν κάτι από το ματς.

Στο 68′ ο Αντ. Παπαδημητρίου είχε δοκάρι για τα Ροδωπού που άγγιξαν και το 2-2, ενώ στο 80′ ο Μοσχανάκης με ατομική ενέργεια σημείωσε το 1-3 και έβαλε ουσιαστικά… τέλος στην αναμέτρηση, με τον Γ. Βασίλιεβ απλά να πετυχαίνει το τελικό 2-3 στο 90+4 με απευθείας φάουλ.

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Μιφτάρι, Σταυρουλάκης (75′ λ. τρ. Βασιλάκης), Βίλα, Καλογεράκης, Ρουστέμι, Στυλιανουδάκης, Πάτα, Μέμα, Παπαδάκης, Γ. Παπαδημητρίου (20′ λ.τρ. Γ. Βασίλιεβ, Α. Παπαδημητρίου

Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Τσαβαρής, Πουρσανίδης (46′ Ρεθεμιωτάκης), Ανδρεάκης (75′ Παπαδοκωνσταντάκης), Ροδοκανάκης, Γλεντουσάκης, Αντ. Νικολακάκης, Μετόντιεφ, Ανδρ. Νικολακάκης, Κουδέρης, Ν. Βαρουξάκης (55′ Μακράκης), Ι. Βαρουξάκης (70′ Μοσχανάκης)