Ηττήθηκε στην παράταση το Ακρωτήρι (pics)

ΕΚΑΣΚ | 24 Νοεμβρίου 2018, 23:05

Το Ακρωτήρι δεν κατάφερε να συνεχίσει νικηφόρα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ γνωρίζοντας την ήττα στην παράταση από την Μεσσαρά στο Κλειστό Καμπανίου (50-50 κ.α., 64-61 παρ.).

Η χανιώτικη ομάδα ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ πήρε και πολύ σημαντικό προβάδισμα 12 πόντων μετά τα μέσα της 3ης περίοδου. Τελικά, η Μεσσαρά κατάφερε στην τελευταία περίοδο να επιστρέψει στο παιχνίδι και να στείλει τον αγώνα στην παράταση, παίρνοντας εκεί τη νίκη με 64-61.

Akrotiri Messara.jpeg1

Ο Μπόχτης ξεχώρισε με 18 πόντους για το Ακρωτήρι, ενώ η Μεσσαρά είχε σε σπουδαία μέρα τον Κατσαβρακάκη (φωτ. πάνω) που κράτησε την ομάδα του στο παιχνίδι με μεγάλα σουτ και τελείωσε και αυτός τον αγώνα στους 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-13  31-27 (ημίχρονο) 42-38 50-50 (κανονική διάρκεια) 61-64 (παράταση)

Ακρωτήρι (Θανάσης Αζάς): Σακελαρίου 2, Πεντάρης 4, Ι. Μπασιάς, Νακόπουλος 9, Κωσταριδάκης, Μ. Μπασιάς 4, Κολιόπουλος 10, Μαρινάκης 4, Μπόχτης 18, Μηλάς 10

Μεσσαρά (Διογένης Δαριβιανάκης): Βασιλείου 2, Ε. Δαριβιανάκης, Γ. Δαριβιανάκης 9, Ηλιάκης 9, Ι. Χαραλαμπάκης 11, Τσικριτσάκης 2, Κατσαβρακάκης 18, Ν. Χαραλαμπάκης 2, Στεφανουδάκης 11