Εύκολη πρόκριση για ΠΟΑ

Γ' Εθνική 18 Δεκεμβρίου 2019, 23:33

Εύκολο απόγευμα είχε στο Ατσαλένιο ο ΠΟΑ, ο οποίος επικράτησε με 4-0 του Πηγάσου και προκρίθηκε στην 3η φάση του κυπέλλου Ηρακλείου. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σάββας Τζουανάκης που σημείωσε χατ τρικ.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τον Τζουανάκη. Στο 37′ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του ΠΟΑ για να “κλείσει” το ημίχρονο στο 0-3 με το τρίτο τέρμα του Τζουανάκη στο 45ο λεπτό.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λεονάρδος Νικολλί διαμορφώνοντας στο 71ο λεπτό το τελικό 0-4 βρίσκοντας τον ΠΟΑ στην 3η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ. Υπενθυμίζουμε ότι στην πρώτη φάση η ομάδα του Ατσαλένιου είχε αποκλείσει την Βόνη εκτός έδρας με το ίδιο σκορ (0-4).

Διαιτητής: Σαμιωτάκης, Βοηθοί: Ξυπάκης – Κατσογιάννης

Πήγασος: Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Γ. Κονιός, Νοικοκυράκης, Μπουμπάκης (76′ Κυριακάκης), Τσαγκαράκης, Νοδαράκης, Κωνσταντόπουλος, Αντ. Κονιός (46′ Γ. Μαρκουλάκης), Οικονομάκης, Αγγελής.

ΠΟΑ: Γκογκότσης, Νικολλί, Χρ. Μαρκουλάκης (46′ Δρίτσας), Ρωμανάκης, Βοργιάς, Φραγκιαδάκης, Χατζηανδρέου (Μανουσάκης), Μανιαδάκης, Ξυλούρης, Τζουανάκης.