Επιστροφή στις νίκες με Νταμαδάκη, 1-0 τον Ποσειδώνα Κ.Ρ.

Νέος Σαμψών | 1 Δεκεμβρίου 2019, 17:05

Επέστρεψε στις νίκες ο Νέος Σαμψών, ο οποίος επικράτησε την Κυριακή στο Νιο Χωριό του Ποσειδώνα Καμισιανών Ραπανιανών με 1-0. Ο Νταμαδάκης ο "χρυσός" σκόρερ.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (49′) ο Μανώλης Νταμαδάκης με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζαασβίλι, σε ένα καλό -σε γενικές γραμμές- παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Διπλό δοκάρι είχαν οι φιλοξενούμενοι στο 19ο λεπτό. Επιστροφή στις νίκες για το Νέο Σαμψών μετά την ισοπαλία με την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας και την εντός έδρας ήττα από την Υρτακίνα. Για τον Ποσειδώνα Καμισιανών Ραπανιανών ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης, Βοηθοί: Μπραουδάκη – Σαρής

Νέος Σαμψών (Τάκης Λαζαρίδης): Βολάνης, Μανατάκης, Κοντός, Τζομπανάκης, Νταμαδάκης, Πρέγκα, Δόβελος (65′ Μουτσάκης), Ζαασβίλι 70′ Ντουντούλης), Μητσώνης (80′ Σπαθαράκης), Ι. Μανουσάκης, Α. Μανουσάκης (32′ Ματσαμάκης).

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών (Μανώλης Πηγουνάκης): Μαριανάκης, Σκουμπάκης, Μυφτάρι, Τσότσος, Θεοδωρογλάκης, Βόκας (80′ Βλάχος), Χαμζάι, Τσαβαρής (70′ Γαλανάκης), Μπαλαντινάκης, Δοξάκης, Χαριτάκης.

Bio Green 300x250