Επέστρεψε στις νίκες ο Αστ. Τρίπολης, “βουλιάζει” ο Πανιώνιος

Super League 1 20 Οκτωβρίου 2019, 20:25

Σημαντική νίκη στην Νέα Σμύρνη για τον Αστέρα Τρίπολης, που επικράτησε του Πανιωνίου με 1-0 κι επέστρεψε στις νίκες.

Από δύο ήττες προερχόταν ο Αστέρας Τρίπολης κι έβλεπε το ματς με τον Πανιώνιο ως τελικό. Το γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρκ Φερνάντεθ στο 44ο λεπτό επανέφερε τα χαμόγελα στις τάξεις της Αρκαδικής ομάδας, “βύθισε” όμως ακόμη περισσότερο τον Πανιώνιο που παρέμεινε για τέταρτο σερί παιχνίδι μακριά από τη νίκη (0-1-3). Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι Νεοσμυρνιώτες λόγω της αποβολής του Κόρμπου στο 90ό λεπτό.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)
4ος διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)
VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
AVAR: Δημητριάδης (Μακεδονίας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Μητροφάνης (Αθηνών)

Πανιώνιος (Παπαβασιλείου): Κότνικ (20′ Μαλέρμπ), Μασούρας, Λυμπεράκης, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Μιλόγεβιτς, Παπανικολάου (74′ Σιντί Αλί), Δούμτσιος (58′ Τσιλούλης), Αραμπούλι.

Αστέρας Τρίπολης (Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Μαρτίνεθ, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Καπίγια, Σίτο (85′ Κώτσιρας), Ριέρα (53′ Μπόρχα Φερνάντεθ), Μαρκ Φερνάντεθ, Χαουρέγκι (88′ Μπαράλες).