Επέστρεψαν από 0-2 στο φινάλε τα κορίτσια του ΑΟΧ

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 8 Δεκεμβρίου 2019, 18:53

Εναν σπουδαίο βαθμό με βάση την εξέλιξη του αγώνα στο γήπεδο του Αλικιανού κατάφερε να αποσπάσει η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά.

Τα κορίτσια του Γιάννη Τσικουδάκη αν και βρέθηκαν από το πρώτο 25λεπτο να χάνουν με 0-2 από τον Παμπαιανικό, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα στο τελευταίο 10λεπτο για να πάρουν τον βαθμό, αφού σκόραραν ισάριθμες φορές με πρωταγωνίστριες τις Κασωμένου και Μελάκη.

Η πρώτη ήταν εκείνη που μείωσε σε 1-2 στο 84′ με ωραία ατομική ενέργεια και η δεύτερη αυτή που σφράγισε τον βαθμό στο 90′, αφού σημείωσε το τελικό 2-2 με πανομοιότυπη προσπάθεια.

Οι φιλοξενούμενες είχαν προηγηθεί στο 8′ και το 24′, ενώ οι γηπεδούχες που είχαν παράπονα από τη διαιτησία, ζήτησαν ένα πέναλτι στο 13′ πάνω στην Γεωργιακάκη.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου) Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης-Λιοδάκη (Ρεθύμνου)

ΑΟ Χανιά (Γιάννης Τσικουδάκης): Βασιλείου, Καρσιώτη, Μαρινάκη, Γεωργιακάκη (70′ Τσικουδάκη), Μελάκη, Στανίνου, Παυλάκη, Κασωμένου, Τζουτζουράκη, Νιαυραδάκη, Καυλαρή (46′ Λαγογιάννη)