Εντυπωσιακός Λεβαδειακός, “σκόρπισε” τον Παναθηναϊκό

Super League 1 14 Ιανουαρίου 2018, 22:26

Ο κατήφορος του Παναθηναϊκού στο φετινό πρωτάθλημα δείχνει να μην έχει τελειωμό με τους "πράσινους" να γίνονται... έρμαιο στις ορέξεις του Λεβαδειακού, ο οποίος έφτασε σε πολύ σπουδαία νίκη με 3-2, ενώ βρέθηκε μέχρι το 50' να προηγείται ακόμα και με 3-0 στο σκορ.

Η ομάδα της Βοιωτίας είχε καταφέρει ήδη από το ημίχρονο να πάρει ουσιαστικά προβάδισμα νίκης με τα γκολ του Φαβάρο στο 21′ και του Γιουσούφ στο 37′ (2-0), ενώ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους ο Μητρόπουλος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο σκορ των γηπεδούχων, κάνοντας το 3-0.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια και μείωσε με τον Λουντ στο 76′, όμως το 2ο γκολ των φιλοξενούμενων με τον Βιγιαφάνες στις καθυστερήσεις του αγώνα δεν ήταν αρκετό, για να δώσει τη δυνατότητα στην ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το παιχνίδι από τη στιγμή που ήρθε τόσο αργά το 3-2.

Κίτρινες Κάρτες: Ομπιορά (43′), Μητρόπουλος (71′), Ινσούα (75′), Φαβάρο (82′), Χίλιεμαρκ (82′)

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας)-Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Φαβάρο, Μητρόπουλος (90’ Καλτσάς), Ομπιορά (85’ Νιάσε), Γιακουμάκης (88’ Ντιόγκο), Σουμπίνιο, Γιουσούφ, Μαρκόφσκι

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουρμπέλης, Κολοβέτσιος (55’ Ινσούα), Οικονόμου, Βιγιαφάνιες, Τζανδάρης, Λουντ, Μουνιέ (29’ Χατζηγιοβάνης), Αλτμαν (54’ Χίλιεμαρκ), Δώνης