“Ελαμψε” ξανά ο Αστέρας, 3-1 την ΑΕΛ

Super League 1 14 Ιανουαρίου 2018, 20:11

Την πολύ καλή του πορεία συνεχίζει ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος νίκησε με 3-1 την ΑΕΛ, στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Στο 11ο λεπτό ο Μανιάς με προβολή πέτυχε το 1-0 για τον Αστέρα, για να ισοφαρίσει στο 53′ η ΑΕΛ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ναζλίδη, που υποδείχθηκε σε χέρι του Μπέρτου.

Ο Μανιάς στο 71ο λεπτό με ωραίο συρτό σουτ έκανε το 2-1, σημειώνοντας έτσι το 2ο του προσωπικό τέρμα φτάνοντας τα 7 στο πρωτάθλημα, ενώ στο 84′ ο Κυριακόπουλος με ένα εκπληκτικό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Δοκάρι για την ΑΕΛ είχε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ναζλίδης, μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ισνάλντο (76′ Ντουντού), Τόνσο, Μαντιντά (64′ Κώτσιρας), Μανιάς (82′ Γκοντό)

ΑΕΛ (Ανδρέας Λαυδαριάς): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Λαγός, Μασούρας, Μιλοσάβλιεβιτς (78′ Μλαντένοβιτς), Αγκάνοβιτς, Ναζλίδης, Κρίζμαν (82′ Λεοζίνιο)