Εκπληξη στη Σούδα, πήρε το βαθμό το Καλτσέτο

Ποσειδών Τσικαλαριών ΑΣ Καλτσέτο | 8 Δεκεμβρίου 2019, 17:19

Εκπληξη σημειώθηκε την Κυριακή το πρωί στη Σούδα, με το Καλτσέτο να σφραγίζει το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Ποσειδώνα Τσικαλαριών (1-1).

Η ομάδα του Γιώργου Αγγελάκη καταφέρνει έτσι μετά από καιρό ν’ αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα, ελπίζοντας ότι το επόμενο διάστημα θα μπορέσει ν’ αναρριχηθεί ψηλότερα στη βαθμολογία. Από την άλλη πλευρά, τα Τσικαλαριά χάνουν έδαφος, καθώς θα μπορούσαν να πλησιάσουν περισσότερο την πρώτη δυάδα της βαθμολογίας σε περίπτωση νίκης τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το γκολ που σημείωσε ο Κατσιούλης για τους γηπεδούχους στο 7ο λεπτό, με το Καλτσέτο να ισοφαρίζει με εύστοχο χτύπημα του Δοντσίδη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, το οποίο κέρδισε ο Κρεμασμενάκης.

Τραυματίας από το παιχνίδι αποχώρησε στο 25ο λεπτό ο τερματοφύλακας του Καλτσέτο, Ιωαννίδης, ο οποίος συγκρούστηκε με αντίπαλο του, με συνέπεια να οδηγηθεί στο νοσοκομείο έχοντας κατά πάσα πιθανότητα σπάσει τη μύτη του.

Διαιτητής: Σαρής. Βοηθοί: Κουρκουμελάκης – Ε. Κουρκούνας

Ποσειδών Τσικαλαριών (Χρήστος Τραχανατζής): Λουλουδάκης, Ιβάνοφ, Καστρινάκης, Κάτσης (60’ Σκορδυλάκης), Σανδαλάκης, Μαρινάκης (71’ Μπομπολάκης), Κούσι, Αγγελάκης, Λεβεντέλης, Κουκάκης, Κατσιούλης (78’ Τσαγκάρης)

Καλτσέτο (Γιώργος Αγγελάκης): Ιωαννίδης (25’ λ.τρ. Τσινιαράκης), Δοντσίδης, Τζούγκαρης (77’ Ντάλλας), Σκουλάκης, Πρωτοπαπαδάκης, Πατεράκης, Παντελάκης, Κωνσταντουδάκης, Κοπάσης (65’ Σταυρουλάκης), Ζαχαριουδάκης (79’ Πιπεράκης), Κρεμασμενάκης

Bio Green 300x250