“Διπλό” με Μεχία η Ξάνθη, 1-0 τη Λαμία

Super League 1 7 Ιανουαρίου 2018, 20:23

Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεχία η Ξάνθη επικράτησε με 1-0 στο ΔΑΚ Λαμίας της τοπικής ομάδας και παρέμεινε στο κυνήγι της 5ης θέσης.

Το σκορ άνοιξε στο 34ο λεπτό ο Μεχία με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν 6 λεπτά μετά, όταν η κεφαλιά του Βουό πέρασε χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι του Ζίβκοβιτς.
Στο β’ μέρος, ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά την εκτέλεση φάουλ του Πίτι στο 50′, ενώ στο 56′ ο ίδιος παίκτης αστόχησε εντός της περιοχής.

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Ακρίβος(Αθηνών), Μπούξμπαουμ (Αν. Αττικής)

Λαμία (Μ.Τεννές): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Μπλάζιτς, Όμο (46′ Αναστασόπουλος), Βάντερσον (77′ Καραγιάννης), Πίτι, Τσούκαλος, Βουό (46′ Ακόστα).

Ξάνθη (Μ. Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Σβάρνας, Φλίσκας, Λισγάρας, Κασάδο, Μεχία, Φασίδης (74′ Σιλά), Ντε Λούκας (80′ Μελιόπουλος), Λουσέρο, Τριάδης (56′ Ντουρίτσκοβιτς), Γέντρισεκ.