“Διπλό” και στη Δράμα ο Ηρόδοτος

Football League 17 Νοεμβρίου 2018, 18:30

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του -και μάλιστα την πιο εντυπωσιακή- πανηγυρίζει ο Ηρόδοτος, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Δόξας Δράμας!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μπουν σε θέση οδηγού, μόλις στο 10΄, με τον Κουσκουνά να χρίζεται σκόρερ, ωστόσο, οι παίκτες του Γιώργου Λυρώνη βρήκαν απάντηση. Στο 23΄ ο Φραγκουλάκης με φάουλ έκανε το 1-1 και ο Αυγενικού (31΄) έφερε… τούμπα το ματς, γράφοντας το 2-1 για την ηρακλειώτικη ομάδα.

Με το… πόδι στο γκάζι συνέχισαν και οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να φτάνουν εκ νέου στην ισοφάριση, με τον Κρητικό αυτή τη φορά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, στο 34΄. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο, ο Ηρόδοτος πήρε και πάλι προβάδισμα, με τον Γιαλούση (45+2΄) να γράφει, όπως αποδείχτηκε, την ιστορία του αγώνα, καθώς στο β΄ημίχρονο το σκορ δεν άλλαξε.

Μία νίκη, από τις πιο σημαντικές στην ιστορία του Ηροδότου, που εξελίσσεται στην ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος τουλάχιστον μέχρι στιγμής!

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Γρεβενών), Δέλλιος (Πέλλας)
4ος διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Πίτκας, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Κρητικός (70′ Σουμά), Κουσκουνάς, Κρουθ. Καψάλης, Μπαϊκαρά, Ρουγκάλας (60′ Πέρεθ), Μακρής, Πατράλης (77′ Νατσιόπουλος).

Ηρόδοτος (Γιώργος Λυρώνης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης (57′ Κανδυλάκης), Φραγκουλάκης, Μασάδο (87′ Φουκαράκης), Κασαπάκης, Αυγενικού (67′ Αμαραντίδης), Αργκιλέσι, Σμυρλής.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι