Διακρίσεις στα πανελλήνια Ε2 για τους τενίστες του Ο.Α. Σούδας

Τένις | 2 Αυγούστου 2018, 19:10

Συνεχίζοντας την καλή αγωνιστική του παρουσία, ο Ομιλος Αντισφαίρισης Σούδας σημείωσε σημαντικές διακρίσεις στα τρία τελευταία πανελλήνια πρωταθλήματα τένις, επιπέδου Ε2.

Οι μεγαλύτερες ανήκουν στην Εφη Βογιατζάκη η οποία με συμπαίκτρια την Χρυσούλα Παπαδοπούλου από τον Α.Ο.Α. Πατρών αναδείχτηκε νικήτρια στα διπλά στο 4ο Ε2, στον Στέλιο Ζερβό που με συμπαίκτη τον Ανδρέα Λοϊζά (Ο.Α. Γουδή) κατέλαβε επίσης στα διπλά την 2η θέση στο 3ο Ε2 που έγινε στο Γουδή, ενώ από εκεί και πέρα, η Στελλίνα Μαρινάκη ήταν 3η στο 3ο Ε2 που έγινε στη Λαμία, η Μυρτώ Πρωιμάκη και η Νταρίνα Παντζελιουδάκη αγωνιζόμενες στα διπλά ήταν επίσης τρίτες στο 3ο Ε2 στο Γουδή και, τέλος, ο Τζώρτζης Κοκκινάκης μαζί με τον Αναστάσιο Μανδαλενάκη (Ηράκλειο Ο.Α.Α.) αναδείχτηκαν και αυτοί με τη σειρά τους στην 3η θέση στο 3ο Ε2 της Λαμίας.

Η ενημέρωση από τον Ο.Α. Σούδας ήταν οι εξής:

Ιδιαίτερα επιτυχημένες οι συμμετοχές των παιδιών του Ο.Α. Σούδας στα τελευταία πανελλήνια πρωταθλήματα.

Με το κλείσιμο μίας πολύ ελπιδοφόρας και με ανοδική πορεία για τον Όμιλο Αντισφαίρισης Σούδας αγωνιστικής χρονιάς, οι συμμετοχές των αθλητριών και αθλητών του Ο.Α .Σούδας στα τελευταία Ε2 Πανελλήνια πρωταθλήματα τένις ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένες.

Αθλητές και αθλήτριες μας έλαβαν μέρος σε δύο (3ο και 4ο) Ε2 Πανελλήνια πρωταθλήματα, εκ των οποίων το 3ο διεξήχθη στις έδρες Α.Ο.Α. Ηλιούπολης, Ο.Α. Γουδή, Ο.Α. Μαγνησίας και Φθιωτικός Ο.Α. ενώ το 4ο στην ΑΕΤ Νίκη Πατρών.

Τις καλύτερες εμφανίσεις στα πρωταθλήματα αυτά είχαν:

H Βογιατζάκη Έφη η οποία στα διπλά στο 4ο Ε2, με συμπαίχτρια την Παπαδοπούλου Χρυσούλα του Α.Ο.Α. Πατρών κατέλαβαν την 1η θέση.

Ο Ζερβός Στέλιος στο 3ο Ε2 στο Γουδή, με συμπαίχτη τον Λοϊζά Ανδρέα του Ο.Α. Γουδή κατέλαβαν την 2η θέση.

Η Μαρινάκη Στελλίνα στο 3ο Ε2 στη Λαμία κατέλαβε την 3η θέση.

Η Πρωιμάκη Μυρτώ και η Παντζελιουδάκη Νταρίνα στο 3ο Ε2 στο Γουδή, αγωνιζόμενες μαζί στο διπλό κατέλαβαν την 3η θέση.

Ο Κοκκινάκης Τζώρτζης στο 3ο Ε2 στον Φθιοτικό, με συμπαίχτη τον Μανδαλενάκη Αναστάσιο του Ηράκλειο Ο.Α.Α. κατέλαβαν την 3η θέση.

Αναλυτικά οι συμμετοχές των παιδιών του Ομίλου μας στα προαναφερθέντα πρωταθλήματα ήταν:

Στο 3ο Ε2

Ζερβός Στέλλιος (Α12):
Στα μονά ηττήθηκε 1ο γύρο από τον Θεοχάρη 2-0 σετ.
Στα διπλά με συμπαίχτη τον Λοιζά Α. (Γουδή) φτάσανε μέχρι τον τελικό τον οποίο δεν αγωνίστηκαν λόγω τραυματισμού του Ζερβού στον ημιτελικό στον αριστερό του καρπό και κατέλαβαν την 2η θέση.

Μαρινάκη Στελλίνα (Κ14):
Στα μονά κέρδισε 2 γύρους με 2-0 σετ μπήκε 4αδα και ηττήθηκε από την Τρίγκα με 2-0 σετ καταλαμβάνοντας την 3η θέση.

Πρωιμάκη Μυρτώ (Κ12):
Στα μονά κέρδισε 2 γύρους 2-0 σετ και ηττήθηκε στην οχτάδα από την Σιδέρη (νο3) 2-0 σετ.
Στα διπλά μαζί με την Παντζελιουδάκη Νταρίνα κατέλαβαν την 3η θέση.

Παντζελιουδάκη Νταρίνα (Κ12):
Στα μονά κέρδισε ένα γύρο 2-0 σετ και μετά ηττήθηκε από την Πρωιμάκη στην 16άδα με 2-0 σετ.
Στα διπλά μαζί με την Πρωιμάκη Μυρτώ κατέλαβαν την 3η θέση.

Κοκκινάκης Τζώρτζης (Α14):
Στα μονά ηττήθηκε από τον Μίζιο (νο2) 1ο γύρο με 2-0 σετ.
Στα διπλά με συμπαίχτη τον Μανδαλενάκη Α. (Ηράκλειο) κέρδισαν δυο αγώνες με 2-0 σετ κατέλαβαν την 3η θέση.

Βογιατζάκη Έφη (Κ12):
Στα μονά ηττήθηκε στον 1ο γύρο από την Λιόρδου 2-0 σετ.
Στα διπλά ηττήθηκαν στον πρώτο γύρο από την Πρωιμάκη-Παντζελιουδάκη με 2-0 σετ.

Μεταξία Γεωργακάκη (Κ16):
Στα μονά ηττήθηκε 1ο γύρο από Μπαξοπούλου 2-0 σετ.

Πατερομιχελάκης Φιλήμονας (Α12):
Στα μονά κέρδισε ένα γύρο 2-0 σετ και ηττήθηκε 16άδα από τον Ζέρβα 2-1 σετ.
Στα διπλά με συμπαίχτη τον Ζέρβα κέρδισαν ένα γύρο και ηττήθηκαν στην οχτάδα από Μαλεβίτη και Τζωρτζάτο με 2-0 σετ.

Βογιατζάκη Μαρία (Κ14):
Πέρασε από τα προκριματικά με 2-0 σετ και ηττήθηκε 1ο γύρο στο κυρίως ταμπλό από την Μπεσμπαλτά με 2-0 σετ.

Βολτυράκης Ευτύχης (Α14):
Τραυματίστηκε στον πρώτο του αγώνα στα μέσα του 2ου σετ και εγκατέλειψε.

Τίτη Εμμανουέλα:
Στα μονά ηττήθηκε 1ο γύρο από Παπαπαναγιώτου 2-0 σετ.

Στο 4ο Ε2

Βογιατζάκη Έφη (Κ12):
Στα μονά κέρδισε ένα γύρο 2-0 σετ και στη συνέχεια αποκλείστηκε από την Τσέτσου (νο2)στην 16αδα με 2-0 σετ.
Στα διπλά με συμπαίχτρια την Παπαδοπούλου κατέλαβαν την 1η θέση κερδίζοντας 4 ματς. Στον τελικό κέρδισαν τις Τσέτσου και Τσιβελέκη στο σούπερ τάι μπρέικ με 11/9.

Μαρινάκη Στελλίνα (Κ14):
Κέρδισε στον 1ο γύρο 2-0 σετ, μπήκε 16αδα και μετά ηττήθηκε από την Παππά με 2-0 σετ.

Βογιατζάκη Μαρία (Κ14):
Στα μονά ηττήθηκε στον 1ο γύρο από την Βένιου με 2-1 σετ
Στα διπλά με συμπαίχτρια την Μαρινάκη Στελλίνα ηττήθηκαν στον 1ο γύρο.

Το Δ.Σ. του Ο.Α.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές και αθλήτριες για την συμμετοχή τους καθώς και τους προπονητές αυτών και τους εύχεται η νέα αγωνιστική χρονιά να τους φέρει περισσότερες νίκες και επιτυχίες!

karta antonis garden
JoyMachine

Rabona ad