Διακρίσεις για την Ελλάδα στο 3ο Παγκόσμιο Τουρνουά Ρακέτας στους Αγ. Αποστόλους

Τένις | 4 Αυγούστου 2018, 18:03

Ενα σημαντικό αθλητικό γεγονός πραγματοποιήθηκε αυτές τις μέρες στους Αγίους Αποστόλους, όπου διοργανώθηκε το 3ο Παγκόσμιο Τουρνουά Ρακέτας.

Μάλιστα, στην παγκόσμια κορυφή επέστρεψε η Ελλάδα, αφού οι αθλητές της κυριάρχησαν. Συγκεκριμένα, αυτό συνέβη στην κατηγορία δυάδας ανδρών όπου επικράτησαν οι Αποστολάκης-Μαραγκός, ενώ στη μικτή δυάδα ισοβάθμησαν οι Λούκας Φαμπέιρο/Ιζαμπέλ Βερκόθα και οι Σαριδάκης/Κατσίμπρα.

mikti diada

Το Παγκόσμιο Τουρνουά διοργάνωσε ο Αθλητικός Ομιλος Ρακέτας “Αγ. Απόστολοι” και συνολικά πήραν μέρος 40 ομάδες.
Συνδιοργανωτές ήταν ο δήμος Χανίων, η Αντιπεριφέρεια Χανίων και το Επιμελητήριο Χανίων, ενώ εθελοντικά συμμετείχαν το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών & Ναυαγοσωστών Χανίων, οι φυσιοθεραπευτές Γιάννης Καρτσωνάκης, Αντωνία Παπαδημουλά, η ομάδα Στήριξης “ΣυνΑνθρωπος”, ο Παραδοσιακός Χορευτικός Σύλλογος “Φάρος” Γεωργίου Καραζεπούνη, οι Κρητικοί καλλιτέχνες, Εμμανουήλ Κατσιγιαννάκης, Κωνσταντίνος Χαλβατζάκης, Γεράσιμος Βερυκάκης και Αρτέμης Σαραντωλάκης, καθώς και μέλη του Α.Ο.Ρ.Α.Α.

Η ανακοίνωση του ΑΟΡΑΑ έχει ως εξής:

Εκφράζουμε τα συγχαρητήρια μας στους νικητές αλλά και σε όλους τους αθλητές που έλαβαν μέρος στους αγώνες.

Ένα μεγάλο μπράβο στους αθλητές του Ομίλου μας που στην παρθενική τους εμφάνιση σε μεγάλη διοργάνωση κατέκτησαν την 1η, 3η, 4η & 6η θέση στην μικτή δυάδα και την 3η, 4η, 5η & 9η θέση στην δυάδα ανδρών.

Τα ευμενή σχόλια για τις καλύτερες εγκαταστάσεις ρακέτας παγκοσμίως, την άρτια οργάνωση, την πατροπαράδοτη και άψογη χανιώτικη φιλοξενία και τις ομορφιές του τόπου μας, κάνουν τον γύρο του διαδικτύου, προβάλλοντας τα Χανιά μας παγκοσμίως.

Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν στην επιτυχία της εκδήλωσης αυτής.