Δεύτερο “Χ” για την Ελλάδα στο Μουντιάλ μίνι ποδοσφαίρου

Ποδόσφαιρο 16 Οκτωβρίου 2019, 23:21

Το τρίτο παιχνίδι στο Μουντιάλ μίνι ποδοσφαίρου που διεξάγεται στο Ρέθυμνο έδωσε η Εθνική μας ομάδα. Αυτή τη φορά, ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2 απέναντι στην Αίγυπτο.

Η Ελλάδα μετά το τέλος των τριών παιχνιδιών, λοιπόν, μετρά 5 βαθμούς, απορία της νίκης επί της Χιλής και των δύο ισοπαλιών με Αίγυπτο και Μεξικό. Η Ελλάδα θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη, καθώς μέχρι και λίγο πριν το τέλος του αγώνα βρέθηκε να προηγείται με 2-0 χάρη στα γκολ του Χίσσου στο 22ο και στο 23ο λεπτό. Δυστυχώς, ωστόσο, η Αίγυπτος, αφού μείωσε στο 36’ με το Μοχάμεντ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 39’ με τον ίδιο παίκτη, παρότι από το 32ο λεπτό αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Χαφέζ.

Επόμενο παιχνίδι για την Εθνική μας ομάδα είναι την Πέμπτη (17/10) στις 9 το βράδυ, αυτή τη φορά κόντρα στη Λετονία.

Να σημειωθεί ότι η Ελλάδα βρίσκεται στην 1η θέση μαζί με την Αίγυπτο με 5 βαθμούς, το Μεξικό ακολουθεί με 4 ενώ η Λετονία έχει 3 βαθμούς.