Δεύτερο “τρίποντο” για τον Άρη

Super League 1 2 Σεπτεμβρίου 2018, 21:12

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς στη Super League πέτυχε ο Άρης, που επιβλήθηκε στο Καυταντζόγλειο 2-0 της Λάρισας.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν φανερά ανώτεροι από τον αντίπαλο τους και έφτασαν δίκαια στην επικράτηση. Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Πάκο Ερέρα είχε την κατοχή της μπάλας και στο 32’ ο Ντιγκινί έχασε τη σημαντικότερη ευκαιρία της. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεση τους και απείλησαν αρκετές φορές.

Στο 58’ ο Ντιγκινί και στο 61’ ο Γκάμα δεν κατάφεραν να σκοράρουν από ευνοϊκή θέση. Οι Θεσσαλοί πλησίασαν κι εκείνοι στο γκολ στο 65’ με τον Γκοΐκοβιτς, όμως στο 70’ ο Άρης είχε δοκάρι με τον Γιουνές. Στο επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης έκανε με τον ώμο(!) το 1-0, έπειτα από τη σέντρα του Τζανακάκη. Τα πάντα τελείωσαν στο 75’, όταν ο Ντιγκινί σημείωσε το 2-0.

Άρης (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Βέλεθ, Δεληζήσης, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Ματίγια (81’ Μενέντεθ), Μπάσα, Γκάμα (85’ Ναζλίδης), Ντιγκινί (77’ Κολάσο), Γκαρσία, Γιουνές.

Λάρισα (Σωτήρης Αντωνίου): Κρίστινσον, Γρομητσάρης, Γκόλιας, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Πίτι, Μιλοσάβλιεβιτς, Σαχίτι (46’ Καρανίκας), Ντέλετιτς (76’ Μορσί), Κούνιτς (65’ Νούνιτς), Γκοϊκοβιτς.