Δεύτερη σερί νίκη με “καρέ” στα Καθιανά η ΕΘΚ

Υρτακίνα ΕΘΚ | 28 Σεπτεμβρίου 2019, 18:55

Η Ένωση Θύελλα Καμινίων συνεχίζει την πολύ καλή της πορεία στη Β' κατηγορία. Αυτή τη φορά επικράτησε στα Καθιανά με 4-1 της Υρτακίνας για την 3η αγωνιστική και έφτασε τους 7 βαθμούς. Δύο γκολ πέτυχε ο Κοπανάκης που έφτασε τα πέντε και ανέβηκε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ.

Οι Ακρωτηριανοί πήραν προβάδισμα νωρίς στο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, με τον Τσάρτσιου να σκοράρει στο ντεμπούτο του με μακρινό σουτ (1-0). Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η Ένωση σκόραρε ξανά νωρίς στην επανάληψη και έκανε το 2-0. Αυτή τη φορά σκόραρε ήταν ο Κοπανάκης, που αξιοποίησε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Ανδρεαδάκη, για το 2-0.

Λίγα λεπτά αργότερα έγινε το 3-0, με τους δύο παίκτες να συνεργάζονται ξανά. Ο Ανδρεαδάκης πέρασε τους προσωπικούς του αντιπάλους μέσα στην περιοχή και έδωσε ξανά έτοιμο γκολ στον Κοπανάκη που έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα του Κοτρωνάκη.

Στο 70′ έγινε το 4-0, με τον Αγναντή να σουτάρει και τον Σκλήρη να δίνει κι αυτός έτοιμο γκολ στον Π. Πολυχρονάκη που σκόραρε από κοντά.

Η Υρτακίνα πέτυχε το γκολ της τιμής στο 90′, με τον Αλ. Καστρινάκη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να νικάει τον Τριανταφυλλάκη.

Διαιτητής: Παναγόπουλος
Βοηθοί: Κωσταμένα – Μπραουδάκη

Ένωση Θ.Κ. (Γιώργος Ντενεκετζής): Τριανταφυλλάκης, Τερεζάκης, Καπούλας, Βολακάκης, Παπαδάκης, Μπαγετάκος (65′ Αγναντής), Τσάρτσιου (72′ Σκλήρης), Καλλέργης (55′ Π. Πολυχρονάκης), Κοπανάκης, 80′ Μπουτζαλής), Ν. Ανδρεαδάκης

Yρτακίνα (Μιχάλης Σεληνιωτάκης): Κοτρωνάκης, Γιούμπα, Γκεγκάι (53′ Γ. Καστρινάκης), Σεληνιωτάκης, Βακάκης, Κωστόπουλος, Λέσι (58′ Μανουσάκης), Βασιλείου (86′ Μπομπολάκης), Σκαρπέτης (71′ Κοκολάκης), Ζαϊμίδης, Αλ. Καστρινάκης