Δεν τα κατάφερε ο ΟΦΗ

Super League 1 15 Σεπτεμβρίου 2018, 20:33

Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στη Super League, καθώς για την 3η αγωνιστική έχασε 1-3 από τον ανώτερο ΠΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και με οδηγό έναν εξαιρετικό Μπίσεσβαρ έκαναν το 3Χ3 στο πρωτάθλημα. Το ματς ξεκίνησε πολύ καλά για τον ΟΦΗ, που δεν κινδύνευε και παράλληλα κατάφερε να σκοράρει στο 21’ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Παπαστεριανού. Μέχρι το 35’, μάλιστα, δεν είχε νιώσει καμία απειλή.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, όμως, οι νικητές έφτασαν στην ανατροπή. Στο 37’ ισοφάρισαν με σουτ του Μπίσεσβαρ και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ίδιος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μάτος με κεφαλιά έκανε το 1-2.

Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης, μάλιστα, και συγκεκριμένα στο 53’, ο Ζάμπα σημείωσε το 1-3 και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι. Στα λεπτά που απέμεναν τίποτα δεν άλλαξε και ο ΠΑΟΚ πήρε τους 3 βαθμούς.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κυριακίδης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Παπαστεριανός, Νέιρα (65’ Κουτσιανικούλης), Ντίνας (54’ Αραβίδης), Σάσι (54’ Πλατέλλας), Βουό.

ΠΑΟΚ (Ράσβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Κάνιας (62’ Βέρνμπλουμ), Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Ζαμπά (69’ Ουάρντα), Μπίσεσβαρ (80’ Μπίσεσβαρ), Καρέλης.