Δεν άντεξαν στον Αγ. Δημήτριο τα κορίτσια

ΟΑΧ | 25 Νοεμβρίου 2018, 17:26

Ο ΟΑΧ δεν άντεξε στην δύσκολη έδρα του Αγίου Δημητρίου κόντρα στην πολύ δυνατή ομάδα του Κρόνου γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 63-48 για την 5η αγωνιστική της Α2.

Τα κορίτσια του Μάνου Μανουσάκη κατέβαλαν μια πολύ μεγάλη προσπάθεια και ειδικότερα στην α’ περίοδο βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ με ένα πόντο διαφορά (17-16). Επίσης, στην τρίτη περίοδο μείωσαν στους 5, αλλά δύο συνεχόμενα σουτ από μακριά για τον Κρόνο, ουσιαστικά, τους βοήθησαν προκειμένου να φτάσουν στη νίκη.

Ετσι, στην επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά από δύο εβδομάδες, η ομάδα του Μάνου Μανουσάκη ηττάται για δεύτερη φορά, έχοντας όμως και ένα παιχνίδι λιγότερο, αυτό με τον Παναθηναϊκό.

Η Δεληγιάννη με 16 πόντους και οι Κουγογιάννη και Ψυγογιού που πέτυχαν από 13 ήταν οι πρώτες σκόρερ για τον ΟΑΧ. Από την άλλη, η Πανταζή πέτυχε τους περισσότερους πόντους για τον Κρόνο (16).

Τα 10λεπτα: 17-16, 33-25, 47-37, 63-48

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σταύρος Νανάκος): Μποσγανά 6, Βλάνη 8(2), Κήτσιου 6, Βιντζιλαίου 4, Πανταζή 16, Γκέργκι 11(1), Γασπαράτου 4, Αναστασοπούλου 6

ΟΑΧ (Μάνος Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη, Γαλανάκη, Κουγογιάννη 13, Ψυγογιού 13(2), Βασιλογιαννάκη, Χαλυβίδου 4, Δασκουλίδου 3(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 16