Δήλωσε “παρών” και στο Αίγιο ο ΟΦΗ (pics)

Football League 13 Ιανουαρίου 2018, 18:12

Ακόμα μια νίκη πέτυχε ο ΟΦΗ παρά τα οικονομικά προβλήματα που τον ταλανίζουν, καθώς πέρασε και από το Αίγιο, επικρατώντας με 2-0 του Παναιγιάλειου.

Ο ΟΦΗ ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του πρώτου ημιχρόνου, απειλώντας στο 12’ και το 18΄ με δύο εκτελέσεις φάουλ του Νάστου. Στο 23ο λεπτό, το σουτ του Μπολάκη εντός περιοχής πέρασε άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα η κεφαλιά του ίδιου παίκτη ήταν πάλι άστοχη. Στο 40’ ήταν ο Κουτσιανικούλης αυτός που άνοιξε το σκορ με σουτ εντός της μεγάλης περιοχής.

Koiliaras Smiltos

Το β’ μέρος συνεχίστηκε με τον ΟΦΗ να σπαταλά κι άλλες ευκαιρίες, αρχικά στο 58΄ με το σουτ του Παπαστεριανού να περνά ελάχιστα άουτ. Στη συνέχεια ο Παναιγιάλειος πήρε μέτρα στο γήπεδο, με τον Σταματή να σπαταλά την πρώτη ευκαιρία με κεφαλιά στο 64′ για τους γηπεδούχους. Τo 2o γκολ επιτεύχθη σε αντεπίθεση, όταν από τραγικό λάθος του Σμίλτου, ο Μάνος πέτυχε το 2-0.

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Γιαννίκος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Κακρίδης (Πειραιά)

Παναιγιάλειος (Π. Γκουτσίδης): Aθανασίου, Ρέλλας, Στίκας, Κοντοχρήστος, Βλάχος, Γκούμας (75′ Γαβριηλίδης), Σμίλτος (86′ Σακελαρόπουλος), Γκούφας, Ντέμο (56′ Κόκορης), Σταματής, Σκαρτσίλας.
ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Φαζός, Νάστος, Μάνος (90′ Πλευράκης),Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Πουρτουλίδης (73′ Παπατόλιος), Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης (86′ Κοντογιάννης), Ποτουρίδης.