“Βλέπει” πεντάδα ο Λεβαδειακός, 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης

Super League 1 14 Απριλίου 2018, 19:47

Στο -2 από την 5η θέση βρίσκεται ο Λεβαδειακός, ο οποίος νίκησε με τον Αστέρα Τρίπολης και δείχνει ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Μετά από ένα πρώτο μέρος που ο Αστέρας είχε την κατοχή του αγώνα και ήταν πιο απειλητικός, στην επανάληψη ο Λεβαδειακός πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με σκόρερ τον Σαβαντογκό στο 67ο λεπτό.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να ισοφαρίσει στο 88′ σε 1-1, αλλά ο Δουβίκας αστόχησε από πολύ κοντά.

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Σαμοΐλης (Αθηνών)
4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Νιάσε, Αντιλέχου, Φαβάρο Αμαράλ (81′ Καλτσάς), Σουμπίνιο (90′ Νίκας), Μαρκόφσκι, Γιακουμάκης, Σαβαντογκό (Ζαραδούκας).

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος (78′ Κώτσιρας), Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Κυριακόπουλος (60′ Ισνάλδο), Τόνσο, Τσιλιανίδης (70′ Δουβίκας), Μανιάς.