Βασικός ο Ουές με τις Ελπίδες

Πλατανιάς | 22 Μαρτίου 2019, 21:18

Με τον Αμπντούλ Ουές ν' αγωνίζεται στο βασικό σχήμα, η εθνική ομάδα των Ελπίδων ηττήθηκε σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Ζίλινα από την Σλοβακία με σκορ 4-3.

Το παιχνίδι που διεξήχθη την Παρασκευή το απόγευμα, ήταν το πρώτο στην καριέρα του Ουές με την φανέλα της εθνικής Ελπίδων, με τον Αντώνη Νικοπολίδη να επιλέγει τον δεξιό μπακ του Πλατανιά στο βασικό σχήμα, δείχνοντας έτσι ότι τον υπολογίζει σαν μία από τις σημαντικές μονάδες της ομάδας.

Η Εθνική βρέθηκε μόλις στο 8ο λεπτό πίσω στο σκορ με 2-0 και παρά το γεγονός ότι κατάφερε να μειώσει στο 12′ με ωραία προσπάθεια και σουτ του Καμπετσή, δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 18′. Ωστόσο ο Αργύρης Καμπετσής μείωσε εκ νέου σε 3-2 με κοντινή κεφαλιά στο 30′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Εθνική κατάφερε να ισοφαρίσει στο 61′ με ωραίο πλασέ του Λημνιού, μετά από πάσα του Βρουσάι. Οι Σλοβάκοι πήραν τελικά τη νίκη με κοντινό πλασέ του Μαϊντάν στο 88′.

Βασικός επίσης αγωνίστηκε και ο άσος του Εργοτέλη, Ιατρούδης.

Επόμενο φιλικό για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα την Τρίτη 26/3, 16:30) στη Ριζούπολη κόντρα στο Μαυροβούνιο.

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Ευαγγέλου, Δημητρίου, Κατράνης, Νικολάου, Μιλόγεβιτς, Ιατρούδης, Βρουσάι, Ουές, Λημνιός, Καμπετσής. Αγωνίστηκαν ακόμη και οι: Νάτσος, Δουβίκας, Ρώσσης, Οικονομίδης, Τσιγγάρας, Αποστολάκης, Γιαννούτσος, Λιάγκας.