Βαρύ 3-0 στο Κερατσίνι

Παλαιόχωρα | 21 Οκτωβρίου 2018, 18:09

Ολοκληρωτική αποδείχτηκε η επικράτηση για το Κερατσίνι σε βάρος της Παλαιοχώρας, η οποία ηττήθηκε με 3-0 τον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή το απόγευμα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Αστέριου Θέμελη αποδείχτηκε ότι δεν μπορούσε να αντισταθεί απέναντι στους καλύτερους Πειραιώτες, που προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με τον Κομνηνό, ενώ πριν κλείσει το ημίχρονο σκόραραν ένα ακόμα τέρμα, στο 32’ με τον Μεγαλοοικονόμου. Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα στην αρχή της επανάληψης για την Παλαιόχωρα, η οποία δέχτηκε και ένα τρίτο γκολ στο 48’, το οποίο πέτυχε ο Διάκος για το Κερατσίνι.

Αξιο αναφοράς για την Παλαιόχωρα ότι ο Αστέριος Θέμελης είχε προχωρήσει μέχρι το 40′ σε… τρεις αλλαγές, μία όμως από αυτές ήταν λόγω τραυματισμού, συγκεκριμένου του Νικολίτση, τον οποίο αντικατέστησε ο Τρέκο. Στο 34′ και μετά το δεύτερο γκολ του Κερατσινίου, πέρασαν εκτός αγώνα οι Σπηλιώτης και Κτιστόπουλος, τους οποίους αντικατέστησαν οι Αναστασόπουλος και Ζαχαράκης.

Η Παλαιόχωρα γνωρίζει έτσι την ήττα για τρίτη φορά στο πρωτάθλημα μετά τα πρώτα τέσσερα παιχνίδια, αν και η αποστολή της εξ αρχής σε αυτό το παιχνίδι ήταν πολύ δύσκολη…