Α2 Γυναικών: Ηττες για ΓΕΗ, ΑΘΛΕΣΗ

Βόλεϊ | 8 Δεκεμβρίου 2019, 23:33

Απροσπέλαστο αποδείχθηκε το εμπόδιο του πρωτοπόρου Απόλλωνα Καλαμάτας για τη ΓΕ Ηρακλείου, που ηττήθηκε με 3-0 σετ στις Πατέλες, στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Α2 Γυναικών. 

Οι φιλοξενούμενες, παρά την προσπάθεια του νεανικού συνόλου της ΓΕΗ, με εμφατικό τρόπο έφτασαν στην επικράτηση, σε διάρκεια 76′. Το πρώτο σετ ολοκληρώθηκε με 19-25 σε 27′, το 2ο με 11-25 σε 17′ και το 3ο είχε μεγαλύτερη διάρκεια (32′) και σκορ 21-25.

ΓΕ Ηρακλείου (Γιώργος Μενδρινός – Νίκος Προύφας): Περδικάκη, Γεωργοπούλου, Αντωνακάκη, Κοντζεδάκη, Παπαδάκη, Καρουζάκη, Δασκαλάκη, Τρουλινάκη, Μαυράκη, Χρηστάκη, Φετφατζή, Γιαγκιόζη, Σεγρεδάκη (λ), Πολυμίλη (λ).

Απόλλων Καλαμάτας (Μπάμπης Μυτσκίδης): Ε. Σακελαρίου, Τζούλου, Αποστολοπούλου, Κόλλια, Μουρατίδη, Χρυσοβαλάντη, Κορακιανίτη, Γάκη (λ), Καρακύκλα, Κ. Σακελλαρίου, Καραμούντζου, Δεδούση.

ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΘΛΕΣΗ

Η ΑΘΛΕΣΗ υποχρεώθηκε σε ήττα με 3-0 σετ από την έτερη ομάδα της Καλαμάτας, τον Μεσσηνιακό. Το πρώτο και το τρίτο σετ έληξε με 25-21 και το 2ο με 25-17.

Αναλυτικά:

8η αγωνιστική
Μεσσαρά-Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-14, 25-16)
ΑΕ Αμπελοκήπων-ΟΦΑ Απολλώνιος 3-1 (27-25, 12-25, 25-17, 25-21)
ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΣ Πετρούπολης 1-3 (21-25, 26-24, 22-25, 18-25)
Ενωση Βύρωνα-ΑΕ Αγ. Παρασκευής 3-2 (25-17, 26-28, 16-25, 25-23, 15-13)
Μεσσηνιακός-ΑΘΛΕΣΗ 3-0 (25-21, 25-17, 25-21)
ΓΕΗ-Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (19-25, 11-25, 21-25)

Η βαθμολογία
1.Απόλλων Καλαμάτας 23 (24-5)
2.ΓΕ Ηρακλείου 18 (20-10)
3.ΑΕ Αμπελοκήπων 17 (21-14)
-.Μεσσηνιακός 17 (18-11)
5.ΟΦΑ Απολλώνιος 15 (20-12)
6.ΓΣ Πετρούπολης 14 (17-15)
7.ΓΑΣ Μεσσαράς 12 (13-12)
8.ΑΘΛΕΣΗ 9 (15-21)
9.ΑΕ Αγ. Παρασκευής 8 (12-19)
10.ΑΟΝ Αργυρούπολης 6 (13-21)
11.Ενωση Βύρωνα 3 (7-23)
12.Ηρακλής Κηφισιάς 2 (7-24)

Η επόμενη αγωνιστική (9η)
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
15:00 ΓΣ Πετρούπολης-ΓΕ Ηρακλείου στο κλ. “Ν. Παξιμαδάς”
16:00 ΑΘΛΕΣΗ-ΓΑΣ Μεσσαράς στο κλ. Πατελών
18:00 Απόλλων Καλαμάτας-Μεσσηνιακός στο κλ. Παραλίας
19:00 ΟΦΑ Απολλώνιος-ΑΟΝ Αργυρούπολης στο κλ. “Π. Νικολαΐδης”
19:00 ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΑΕ Αμπελοκήπων στο κλ. Αγ. Παρασκευής

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου
17:00 Ηρακλής Κηφισιάς-Ενωση Βύρωνα στο κλ. Ζηρίνειο

 

JoyMachine

Rabona ad