“Ασταμάτητος” ο ΠΑΟΚ, άνετο πέρασμα από την Κέρκυρα

Super League 1 14 Ιανουαρίου 2018, 19:14

"Ανεβασμένος" είναι το τελευταίο διάστημα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος και αυτή την αγωνιστική δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας άνετα με 0-3.

Αυτό ήταν ένα αποτέλεσμα που σίγουρα βολεύει αρκετά και τον Πλατανιά ο οποίος βρίσκεται μαζί με την Κέρκυρα στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και δεν της έδωσε έτσι το δικαίωμα να ξεφύγει περισσότερο από τους Χανιώτες

Το 0-1 σημείωσε στο 23ο λεπτό ο Μάτος, ενώ στο 57′ ο Κάμπος μέ σέντρα-σουτ πέτυχε το 0-2 για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου.

Στο 78ο λεπτό ο Πέλκας με ωραίο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 90′ μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μαουρίσιο σταμάτησε στο δοκάρι του Κουτζαβασίλη.

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)