Ασταμάτητος ο Αρης, δύσκολο πέρασμα για ΑΟΠ, “2” και για Σπάθα

Α' ΕΠΣΧ 5 Οκτωβρίου 2019, 18:07

Ο Αρης Σούδας δεν "σταμάτησε" ούτε στα Νεροκούρου, αφού συνέχισε τις... υψηλές πτήσεις και απέναντι στον Ικαρο Μουρνιών, επικρατώντας με σκορ 3-0. 

Το σύνολο του Νίκου Μαναρώλη έκανε με εμφατικό τρόπο το “4 στα 4”, παραμένοντας στην κορυφή με 19-1 γκολ!

Ο Γρανίτης έβαλε… δύσκολα στην Παλαιόχωρα, προηγήθηκε τρεις φορές, αλλά οι παίκτες του Τάκη Διακάκη βρήκαν τις “απαντήσεις” και με δύο γκολ του Λαλά έφτασαν στη σπουδαία επικράτηση με 4-3 στην Αγ. Μαρίνα.

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Σπάθα, υποχρεώνοντας στη Μοναχή Ελιά στην πρώτη της ήττα τη Δόξα Παχιανών (1-0).

Αναλυτικά:

4η αγωνιστική
Δόξα Παχιανών-Σπάθα 0-1
Γρανίτης-Παλαιόχωρα 3-4
Ικαρος Μουρνιών-Αρης Σούδας 0-3

Κυριακή 6 Οκτωβρίου
11:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Ιδομενέας στους Αγ. Αποστόλους
11:00 Μινώταυρος-ΑΕ Κυδωνίας στις Μουρνιές
16:00 Απόλλων-Τιτάν στη Σούδα
16:00 Αστέρας Χαλέπας-Θύελλα στη Μ. Ελιά
16:00 Ηρακλής Νεροκούρου-Χάλης στα Νεροκούρου

Η βαθμολογία
1.Αρης Σούδας 12 (19-1)
—————————————————
2.Παλαιόχωρα* 9 (9-4)
—————————————————
-.Απόλλων* 9 (5-1)
4.Ηρακλής Νεροκούρου* 6 (4-2)
-.Μινώταυρος* 6 (3-2)
-.Χάλης* 6 (6-6)
7.Δόξα Παχιανών 5 (5-5)
8.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ* 4 (3-3)
9.Ικαρος Μουρνιών 4 (5-8)
10.Θύελλα* 4 (3-4)
11.Ιδομενέας* 3 (3-4)
-.Γρανίτης 3 (6-8)
-.Σπάθα 3 (3-8)
14.Τιτάν* 1 (1-3)
—————————————————
15.Αστέρας Χαλέπας* 0 (0-5)
16.ΑΕ Κυδωνίας** 0 (1-9)

Η συνέχεια
2η αγωνιστική – εξ αναβολής
Τετάρτη 9 Οκτωβρίου
16:00 ΑΕ Κυδωνίας-Παλαιόχωρα στον Αλικιανό

5η αγωνιστική
Σάββατο 12 Οκτωβρίου
16:00 Σπάθα-Αστέρας Χαλέπας στο Κολυμπάρι
16:00 Μινώταυρος-Ικαρος Μουρνιών στις Μουρνιές

Κυριακή 13 Οκτωβρίου
11:00 ΑΕ Κυδωνίας-Δόξα Παχιανών στον Αλικιανό
11:00 Αρης Σούδας-Γρανίτης στη Σούδα
16:00 Ιδομενέας-Τιτάν στους Αγ. Αποστόλους
16:00 Θύελλα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στο Καστέλι
16:00 Χάλης-Απόλλων στο Βαρύπετρο
16:00 Παλαιόχωρα-Ηρακλής Νεροκούρου στην Κάντανο

 

Mikel Chania Delivery
Antonis Garden
Digenakis
Nymfi-Restaurant

Rabona ad