Ασημένιο μετάλλιο στο ΟΠΕΝ για Παπαστάμο

Κολύμβηση | 1 Μαρτίου 2019, 21:34

Με μία σημαντική επιτυχία που ανήκει στον Απόστολο Παπαστάμο ξεκίνησε η συμμετοχή για τους αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στους χειμερινούς αγώνες ΟΠΕΝ κολύμβησης που διεξάγονται στο κολυμβητήριο των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων.

Ο 16χρονος πρωταθλητής είχε μια εξαιρετική παρουσία στον τελικό των 200μ. μικτή, όπου και κατέλαβε τη 2η θέση με χρόνο 2:04.21. Συγκεκριμένα, ο Παπαστάμος έχασε την κούρσα για λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου από τον Χρήστο Κατραντζή του Ολυμπιακού, ο οποίος αναδείχτηκε νικητής με 2:03.86.

Οσον αφορά τον Αλέξανδρο Κάχρη, που είναι ο άλλος αθλητής του ΝΟΧ που αγωνίζεται στο ΟΠΕΝ, συμμετείχε την Παρασκευή στο αγώνισμα των 200μ. πεταλούδα όπου κατέλαβε την 12η θέση με χρόνο 2:11.57.

Οι δύο πρωταθλητές του ΝΟΧ δεν ολοκλήρωσαν φυσικά τη συμμετοχή τους, αντίθετα έχουν να κολυμπήσουν και σε άλλα αγωνίσματα το Σαββατοκύριακο.