Απτόητος στην κορυφή

Χάλης Ασπίδα | 18 Νοεμβρίου 2018, 13:50

Απτόητος συνεχίζει στην κορυφή της Β' κατηγορίας ο Χάλης που έφτασε σε "καρέ" (4-1) απέναντι στην Ασπίδα, την Κυριακή το πρωί στο Βαρύπετρο.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο με γκολ του Μαρκοδούνα ενώ οι φιλοξενούμενοι που παρατάχτηκαν με πολλές απουσίες ισοφάρισαν στο 14′ με τον Ζη.

Ο Μαυριγιαννάκης έδωσε ξανά το προβάδισμα στο 22′ και ενώ τα αλλά δύο τέρματα σημειώθηκαν στην επανάληψη. Ο Παρασκάκης λίγο μετά την είσοδό του στο 55′ έκανε το 3-1 και ο Μαναρώλης στο 88′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (4-1).

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, Β. Σταφύλοβ, Κουφάκης, Κ. Μήτρου, Ηλιάκης, Ν. Σταφύλοβ, Βασιλείου, Μπόζης (50′ Παρασκάκης), Μαυριγιαννάκης (58′ Ν. Ιορντάνοβ), Μαρκοδούνας (80′ Κ. Ιορντάνοβ), Μαναρώλης

Ασπίδα (Μάνος Καλαμπακάκης): Καλογιαννίδης, Β. Μήτρου, Τ. Μήτρου, Καλυβιανάκης, Γκαβογιαννάκης, Λάρδας (82′ Παλάσης), Μπάσκας (64′ Ανδρέου), Γεωργίου (78′ λ.τρ. Λάμπρου), Θεοδώρου (73′ Φιλιππίδης), Ζης, Πολλάκης

Bio Green 300x250