“Απέδρασε” στο 90+4′ με Παντελακάκη

Κορωνίς Άρης Σούδας | 28 Απριλίου 2018, 20:24

Στο 90+4 κατάφερε να "αποδράσει" από το γήπεδο του Βάμου ο Άρης Σούδας με το "χρυσό" γκολ του Στέλιου Παντελακάκη, το οποίο έδωσε τη νίκη με 2-1 κόντρα στην Κορωνίδα.

Σε ένα ματς… γκραν γκινιόλ, που κρίθηκε στο τελευταίο 20λεπτο, ο Άρης πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Μιχαλόπουλο στο 68′ (0-1). Η Κορωνίδα προσπάθησε να αντιδράσει άμεσα και είχε δοκάρι πέντε λεπτά αργότερα με τον Αργυρίου, ενώ στο 75′ αποβλήθηκε ο νεαρός Μαρτσάκης μετά από δυνατό μαρκάρισμα. Παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και αν και με παίκτη λιγότερο, ισοφάρισαν σε 1-1 στο 80′ με τον Τσαποσβίλι. Και ΄κει που όλα έδειχναν ότι η Κορωνίδα θα πάρει τον πολυπόθητο βαθμό, ήρθε το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν από φάση διαρκείας σε φάουλ του Άρη, ο Παντελακάκης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα του Σφακιωτάκη διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-2.

Η Κορωνίδα εύχεται περαστικά και γρήγορα επάνοδο στον νεαρό ποδοσφαιριστής της Ακούς που τραυματίστηκε σοβάρα στο σημερινό παιχνίδι και έγινε αναγκαστική αλλαγή πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Σφακιωτάκης, Αργυρίου, Σφυρής, Ακούς (38′ λ.τρ. Ποντικάκης), Καποκάκης (65′ Παπαδοκοκολάκης), Γουνάκης, Τρούλος, Πατσαρίκας, Τσαποσβίλι, Μπερικάκης, Μαρτσάκης

Άρης Σούδας (Γιάννης Κονταξάκης): Σαρτζετάκης, Στεφανίδης, Κεμπάτσι (46′ Ξανθουδάκης), Παπάζογλου (75′ Κακαβελάκης), Μπακογιάννης, Φέζγκα, Σούλιαρης, Παντελακάκης, Μιχαλόπουλος, Πιτσιάβας (65′ Τσέκοφ), Ντόκο (80′ Νησωτάκης)