Ανδρες: Επανέναρξη με τη 19η αγωνιστική

ΕΚΑΣΚ | 14 Μαρτίου 2019, 14:29

Μετά από μία εβδομάδα χωρίς δράση το πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚ αρχίζει ξανά το Σάββατο (16/03) με τη 19η αγωνιστική. 

Ο πρωτοπόρος Κύδων “δοκιμάζεται” στο Ηράκλειο από την ομώνυμη ομάδα, ενώ ο ΑΟΚ Χανιά φιλοξενείται από τον Τηγανίτη. Στα Χανιά ο 3ος της βαθμολογίας Εργοτέλης φιλοξενείται από τον ΟΑ Χανίων. 

Η Μεσσαρά, που διατηρεί μαθηματικές ελπίδες για την 4η θέση, αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ηρόδοτο, ενώ η Ακαδημία Ρεθύμνου φιλοξενεί τον ουραγό Ανδρογέα.

Εντός έδρας αγωνίζεται το Ακρωτήρι με την Πεδιάδα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

19η αγωνιστική
Σάββατο 16 Μαρτίου
17:00 ΟΑ Χανίων-Εργοτέλης στο κλ. Κλαδισού
18:00 Ηράκλειο-Κύδων στο κλ. Λίντο
18:30 Ακαδημία Ρεθύμνου-Ανδρογέας στο κλ. Ρεθύμνου
19:00 Ακρωτήρι-Πεδιάδα στο κλ. Ακρωτηρίου
19:00 Ηρόδοτος-Μεσσαρά στο κλ. Ν. Αλικαρνασσού
20:00 Τηγανίτης-ΑΟΚ Χανιά στο κλ. Λίντο

Το τελικό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΚ αναλυτικά είναι το εξής:

16/03/19 ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
16/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
16/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
16/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
16/03/19 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ
16/03/19 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
16/03/19 ΛΙΝΤΟ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ AOK XANΙΑ
16/03/19 ΛΙΝΤΟ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
16/03/19 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
16/03/19 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2
16/03/19 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
17/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
17/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΧΑΝΙΑ BC
17/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2 Ο.Φ.Σ.ΧΑΝΙΩΝ
17/03/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
17/03/19 ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
17/03/19 Β.Α.Κ. 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ 2 ΑΟΗ ΟΑΣΗ
17/03/19 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
17/03/19 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ AOK XANΙΑ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
17/03/19 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
17/03/19 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ AOK XANΙΑ ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
17/03/19 ΛΙΝΤΟ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
17/03/19 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2
17/03/19 ΣΗΤΕΙΑΣ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ

Οι αγώνες Παίδων Α και Β  ΑΓΟΡ – ΚΥΔΩΝ  και ΑΓΟΡ2  – ΚΥΔΩΝ 2  αντίστοιχα, αναβάλλονται. 

 

karta antonis garden