Ανατροπή στην ανατροπή για Ιδομενέα

Τιτάν Ιδομενέας | 13 Οκτωβρίου 2019, 23:12

Με ανατροπή στην ανατροπή ο Ιδομενέας πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα, με 3-2 επί του Τιτάνα στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων.

Το 1-0 έκανε με εκτέλεση φάουλ ο Παπαδημητρίου στο 16′ και το σκορ αυτό έμεινε μέχρι να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στ’ αποδυτήρια.

Ο Τιτάν στην “αυγή” του δευτέρου ημιχρόνου έκανε το 1-1 με πέναλτι που κέρδισε ο Μπικάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Ποντίκας. Η ομάδα των Καλυβών κατάφερε με τον Πατσαρίκα (εκτέλεση φάουλ) να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ στο 55’.

Ο Ιδομενέας, όμως έφτασε και αυτός σε ανατροπή παρότι έμεινε με δέκα παίκτες με την αποβολή του Βαρίκου από το 69′. Αρχικά ισοφάρισε στο 77′ με τον προερχόμενο από τον πάγκο Πενταράκη, που σκόραρε με κεφαλιά από κόρνερ του Νικολάου. Τη μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους ολοκλήρωσε στο 87΄ο Νικολάου με εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε νωρίτερα ο Σπύρος Βαϊγκούσης.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά απο ακυρωθέν γκολ του Τιτάνα ο Λαβράνος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα όπως επίσης και ο προπονητής Παναγιώτης Παλαθούρας από τη μεριά των φιλοξενούμενων.

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Γύπαρης, Καλαϊτζάκης, Μπιτζανάκης, Μίχος (57′ Χριστόπουλος), Βαρίκος, Κακαράς, Τρουλλινός (84′ Μιχελάκης), Νικολάου, Παπαδημητρίου (57′ Πενταράκης), Βαϊγκούσης, Καραταράκης (70′ Ντουντουνάκης).

Τιτάν (Παναγιώης Παλαθούρας): Φραγκούλης, Αρτσιδάκης, Ποντικάς, Δρίβαλος (80′ Λαβράνος), Κουγεντάκης (70′ Ντακάκης), Κουνδουράκης, Γούλας, Μπικάκης, Πατσαρίκας, Σερανάι (85′ Μανανεδάκης), Μαρινάκης.