Ανατροπή σε χορταστικό παιχνίδι (3-2)

Ιδομενέας Γρανίτης | 14 Δεκεμβρίου 2019, 19:39

Ο Γρανίτης κατάφερε να επικρατήσει στο "γειτονικό" παιχνίδι με τον Ιδομενέα με 3-2 σε ένα άκρως χορταστικό παιχνίδι στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας που κρίθηκε με ανατροπή.

Το ματς ξεκίνησε με τους “κιτρινόμαυρους” να κερδίζουν πέναλτι μετά από πάσα του Μαυρεδάκη στον Κολομπάκη που ανατράπηκε από τον Βαρίκο ο οποίος αποβλήθηκε σε αυτή τη φάση στο 13′.

Ο Κοκάκης ανέλαβε την εκτέλεση και για πρώτη φορά δεν κατάφερε να ευστοχήσει από το σημείο του πέναλτι, με τον Γύπαρη να πραγματοποιεί μία ακόμα απόκρουση.

Τελικά το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 36′ μετά από φάουλ του Νικολάου και κεφαλιά του Πενταράκη. Η απάντηση του Γρανίτη σημειώθηκε άμεσα και στο 42′ από κόρνερ του Μαυρεδάκη, ο Κελαίδής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η ολική ανατροπή έγινε με τον Κολομπάκη στο 56′ (2-1), ενώ το 3-1 έγινε μετά από εκτέλεση κόρνερ ξανά του Μαυρεδάκη και αυτογκόλ του Σπ. Μπιτζανάκη στο 72′.

Ο Ιδομενέας μπήκε ξανά στο παιχνίδι στο 81′ με σουτ του Παπαδημητρίου (πάσα Νικολάου) αφού μείωσε σε 3-2, χωρίς όμως να μπορέσει να φτάσει σε κάτι παραπάνω στα τελευταία δέκα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι τη λήξη με τους φιλοξενούμενους να έχουν γενικότερα ευκαιρίες.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γρανίτης έπαιξε και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Στρατουδάκη.

Διαιτητής: Κανελάκης
Βοηθοί: Μαρνέζος – Τσαπαρίδης

Γρανίτης (Χρήστος Παπαδογιάννης): Τερεζάκης, Κελαϊδής, Τριμίντζιος (46′ Κατσαρός), Μπεριάδης (80′ Ψυλλάκης), Κρασουδάκης, Στρατουδάκης, Καστρινάκης (85′ Κρασουδάκης), Πατρικάκης, Νικ. Μαυρεδάκης, Κοκάκης, Κολομπάκης

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Γύπαρης, Βαρίκος, Κακαράς, Καλαϊτζάκης (60′ Σπ. Μπιτζανάκης), Χριστόπουλος (79′ Ντουντουνάκης), Μαλαμάς, Τρουλλινός (69′ Παπαδημητρίου), Νικολάου, Πενταράκης, Μπιτζανάκης Μ. (60′ Πρέζια), Αφράτης