Ανατροπή μετά το 89′ για την ΑΕΚ στο Μάλεμε! 1-2 ήττα για την Κ20 (pics)

Πλατανιάς | 13 Απριλίου 2018, 15:18

Ενα εντυπωσιακό σε εξέλιξη παιχνίδι διεξήχθη την Παρασκευή το μεσημέρι στο γήπεδο του Μάλεμε, με την ΑΕΚ να φτάνει σε μια ανέλπιστη νίκη, αφού μετά το 89ο λεπτό σημείωσε δύο γκολ, κερδίζοντας έτσι τον Πλατανιά με 2-1 για το πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λιγκ!

Η χανιώτικη ομάδα βρέθηκε ουσιαστικά μια ανάσα από το να υποχρεώσει τη σπουδαία αντίπαλό της σε ήττα. Προηγήθηκε στο 37’ με το πλασέ του Μαθιουδάκη, ωστόσο προς το τέλος του αγώνα τα πράγματα γύρισαν… τούμπα! Κι αυτό γιατί η ΑΕΚ, αφού αρχικά ισοφάρισε με τον Γιούση στο 89’, δεν έμεινε εκεί, αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασε και σε ένα δεύτερο γκολ χάρη στον Χριστόπουλο, που είχε μπει στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 61’, με την ΑΕΚ έτσι να πανηγυρίζει ένα σπουδαίο “διπλό”.

IMG 2622

IMG 2643

IMG 2587 2

Το ματς ήταν προγραμματισμένο για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, με τον Πλατανιά να ολοκληρώνει σιγά σιγά τις υποχρεώσεις του γι’ αυτό το πρωτάθλημα.