Ανατροπή για τον Ηρόδοτο στο Μαρτινέγκο

Γ' Εθνική 15 Δεκεμβρίου 2019, 19:11

Ο Πόρος προηγήθηκε όμως ο Ηρόδοτος πήρε τη νίκη με 2-1 στο Μαρτινέγκο σε ένα ακόμα Ηρακλείωτικο ντέρμπι.

Στο 32’ ο Τζόρνταν κέρδισε το πέναλτι με το οποίο ο Πήλιος άνοιξε το σκορ για το 1-0. Ο Ηρόδοτος πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το τέλος του ημιχρόνου όταν στο 44’ εκμεταλλευόμενος την αδράνεια των γηπεδούχων με τον Αννιτσάκη να κάνει το 1-1.

Ο Ηρόδοτος πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο 83’ με τον Γκίνη ο οποίος πλάσαρε τον Παπαδόπουλο για να διαμορφώσει το τελικό 1-2.

Πόρος (Μανώλης Σουτζής): Παπαδόπουλος, Πρινιανάκης (76′ Μαυροειδής), Σηφάκης, Δαμιανάκης, Λουμπάκης, Γιόρνταν, Σένκα, Πήλιος (88′ Μεταξάκης), Μαγάκης (86′ Μαραθιανός), Τορομανίδης (74′ Ποκόνγκ), Σκουλάς

Ηρόδοτος (Αντώνης Ανδρουλάκης): Μήτρου, Καργιωτάκης, Κατσαρός, Αννιτσάκης, Μπαλάφας, Κασαπάκης, Αμαραντίδης (52′ Γκίνη), Κοντογιάννης, Τσακάνι, Κουσίδης, Βακράκος

Πηγή φωτό: prismanews.gr