Ήττα, παρά τη βελτίωση για το Δειλινό

Μπάσκετ 26 Νοεμβρίου 2018, 0:28

Το Δειλινό παρουσιάστηκε βελτιωμένο σε σχέση με τα προηγούμενα ματς, αλλά τελικά έχασε 78-83 από την Αγία Παρασκευή στο Λίντο.

Η ομάδα του Γιώργου Γωνιωτάκη, έτσι, γνώρισε την 6η της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στη Γ’ Εθνική. Ο ηρακλειώτικος σύλλογος προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστικός, είχε καλά διαστήματα, ωστόσο ο αντίπαλος ήταν εκείνος που κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν κοντά στο σκορ (14-18), αλλά από τη δεύτερη περίοδο και μετά οι νικητές επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους και έφτασαν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα, την οποία και διατήρησαν μέχρι τέλους.

Δεκάλεπτα: 14-18, 30-44, 47-62, 78-83

Διαιτητές: Κοτσίρης, Τσακιράκη

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 16(2), Μπορμπίδης 10(1), Αντωνογιαννάκης, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 12(2), Λεφής 6, Γρύλλης 17(4), Εκίζογλου, Κυρίτση, Σπηλιόπουλος 2, Χασάπης 15(1).

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 3, Βενιτουράκης 11(3), Τσαμπής 20(1), Βαφιάς 4(1), Χρονόπουλος 13(1), Μαυροειδάκος 16, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Φασιανός 4, Καρυπίδης 9.