Ήττα από το Σεριφάτο Αιγίου για την ΕΑΧ (12-29)

Χάντμπολ 14 Ιανουαρίου 2018, 12:54

Εντός έδρας ήττα υπέστη η ΕΑΧ Χανιά για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών στο χάντμπολ.

Η ομάδα των Χανίων ηττήθηκε με το ευρύ σκορ 12-29 από το Σεριφάτο Αιγίου, με το οποίο ήταν ισόβαθμη μέχρι στιγμής. Η ομάδα του Ηλία Κιναλόπουλου παρέμεινε κοντά στο σκορ για τα πρώτα 15 λεπτά, όπου η ομάδα του Αιγίου προηγούνταν με 4-5, όμως στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες πήγαν στα αποδυτήρια στο +5 (6-11).

Στο δεύτερο μέρος κυριάρχησε το Σεριφάτο, όπου στο πρώτο δεκάλεπτο προηγούνταν με 8-22, για να ολοκληρωθεί το ματς με σκορ 12-29.

Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση της χανιώτικης ομάδας, καθώς η προηγούμενη δεν διεξήχθη απέναντι στον ΑΟ Μυτιλήνης, οπότε η ΕΑΧ πήρε τη νίκη άνευ αγώνος.

Διαιτητές: Ψύλλος – Καρυδάκης Δίλεπτα: 6-1 Πέναλτι: 2/2-1/2

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-3, 2-3, 4-5, 5-7, 6-11 (ημχ.), 6-15, 8-18, 8-22, 8-23, 10-25, 12-29

Χανιά ΕΑΧ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Φράρου, Παπαδοκωνσταντάκη, Αυγουστή, Σφακιανάκη, Ξαφελάρι 3, Κακαβελάκη, Κολομβάκη 2, Σπανουδάκη 2, Στρατουδάκη, Γκουλούση, Κουμπιάδηξ 2, Σπυρίδου 2, Δεμίρογλου, Αγγελάκη, Χριμπάκη, Παντελάκη 1

Σεριφάτο Αιγίου (-): Κυριακοπούλου, Πίκουλα 2, Καρακίτσου 5, Γιαννιώτη, Αυγέρη 4, Κολοκυθά, Παύλου 4, Παπανικολάου 5, Θανοπούλου 5, Χαλά 4