Έχασε την ευκαιρία ο Κύδων, μείωσε ο Εργοτέλης

24 Μαρτίου 2018, 23:52

Ο Κύδων έχασε την 1η από τις τρεις ευκαιρίες που έχει για να βρεθεί στον τελικό του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, όπου περιμένει το Δειλινό, αφού ηττήθηκε με 71-58 από τον Εργοτέλη στο κλειστό του Κλαδισού.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά “γεμάτο” με την ομάδα του Γιάννη Ηλιάκη να προηγείται με 20-18. Στο δεύτερο όμως βρήκε δυσκολίες στο σκοράρισμα με αποτέλεσμα ο Εργοτέλης με επιμέρους σκορ 18-8 να ξεφύγει στο σκορ.

Στο ίδιο τέμπο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το προβάδισμα και να το διευρύνουν προς το τέλος της αναμέτρησης.

Η σειρά πλέον μεταφέρεται στο Λίντο, όπου είτε ο Εργοτέλης θα την οδηγήσει και σε 5ο ματς στα Χανιά, είτε ο Κύδων θα πάρει την πρόκριση στον τελικό.