Έχασε στις λεπτομέρειες το Ακρωτήρι

ΕΚΑΣΚ | 22 Ιανουαρίου 2018, 1:59

Το Ακρωτήρι διεκδίκησε μέχρι το τέλος τη νίκη στο κλειστό των Μοιρών αλλά τελικά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 50-48 από τη Μεσσαρά, για την 11η αγωνιστική της ΕΚΑΣΚ.

Η ομάδα του Θανάση Αζά έκλεισε με προβάδισμα το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά τελικά στο ημίχρονο ήταν πίσω με 25-22. Με το σκορ να είναι “μικρό” και τις άμυνες να είναι “σφιχτές” οι δυο ομάδες έφτασαν μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα να διεκδικούν τη νίκη, με τους γηπεδούχους τελικά να “χαμογελούν”.

Τα δεκάλεπτα: 11-14, 25-22 (ημίχρονο), 42-39, 50-48

Μεσσαρά (Διογένης Δαριβιανάκης): Τζωρτζακάκης 8 (2), Καμπιτάκης 2, Κατσαπρακάκης 1, Μακράκης 11 (3), Χαραλαμπάκης 5, Σειραγάκης 11 (1), Ελ. Δαριβιανάκης 6, Στεφανουδάκης 6 (1).

Ακρωτήρι (Θανάσης Αζάς): Γκάμαρης, Παπουτσάκης 2, Νεονάκης, Παπαμαστοράκης 12 (1), Νακόπουλος 4, Βουρβαχάκης 2, Ε. Μπασιάς 2, Κολιόπουλος 9, Μπόχτης, Μαρινάκης 17 (1), Ρηγάκης, Τζαγκαράκης.