Ένα ημίχρονο χρειάστηκε η ΑΠ Σούδας

Πέργαμος Α.Π. Σούδας | 1 Δεκεμβρίου 2019, 16:12

Η ΑΠ Σούδας πέτυχε μια ευρεία νίκη εκτός έδρας επί της Περγάμου με το τελικό σκορ (0-4) να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο στον πρωινό αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή στο Elpisniki.

Το 1-0 για τους φιλοξενούμενους έκανε ο Μουτσάνι με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ από μακριά μόλις στο 5’.

Ο ίδιος πριν συμπληρωθούν 20 λεπτά παιχνιδιού διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του όταν μετά από σουτ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε ασθενώς και σε δεύτερο χρόνο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Το 3-0 έγινε μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μαγγέλα, ενώ στο 43’ μετά από κόρνερ και πάλι του Μαγγέλα η μπάλα έφτασε στα πόδια του Χατζηγιάννη ο οποίος με κοντινή προβολή έκανε το 4-0 για τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ του ημιχρόνου έμελλε να είναι και το τελικό της αναμέτρησης με το δεύτερο μέρος ν’ αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.

Πέργαμος (Κώστας Σταυρουλάκης): Σφακιωτάκης (46’ Κοζωνάκης), Σίνης, Κρασάκης, Καφούσης, Δροσινός (46’ Φανταουσάκης), Κορωνιοτάκης (75’ Χανταμπάκης), Μυλωνάκης, Τσιτσιριδάκης, Δανιήλ, Χωραφάκης (68’ Βαρδάκης), Γωνιωτάκης

ΑΠ Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Λαβράνος, Μαγγέλας, Ράπτης, Χατζηγιάννης, Κούτας, Ρηγάκης (70’ Ντινάκου), Καραγιαννίδης, Μουτσάνι (79’ Πολάκης), Φίλκας (81’ Τζιλιβάκης), Ποταμίτης (81’ Παπαγεωργίου)

Bio Green 300x250