Έκανε “σεφτέ” με σύμμαχο την έδρα της

Σπάθα Κορωνίς | 16 Σεπτεμβρίου 2018, 21:07

Με σύμμαχο την έδρα της, η Κορωνίδα έφτασε στην πρώτη της νίκη την φετινή σεζόν απέναντι στην Σπάθα, την οποία νίκησε με 2-0 για την 2η αγωνιστική.

Η ομάδα του Παντελή Μπερικάκη ξεπέρασε πολύ γρήγορα την ήττα της πρεμιέρας από τη Θύελλα, ενώ οι παίκτες του Βαγγέλη Αγγελάκη θα αναζητήσουν την πρώτη νίκη τους στο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής με τη Δόξα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ με την Κορωνίδα ωστόσο να σκοράρει πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Με δημιουργό τον Μπερικάκη και σκόρερ τον Τσαποσβίλι έγινε το 1-0 στο 47′.

Οι γηπεδούχοι σφράγισαν ουσιαστικά τους βαθμούς της νίκης στο 70′ με τον Γωνιωτάκη να χρίζεται σκόρερ μετά από γύρισμα που επιχείρησε ο Γαρυφαλής.

Από την πλευρά της Σπάθας είχε κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρει σε φάσεις με τους Γ. Βαρουξακη (40′, 60′), Κουδέρη (42′ 44′) Γιακουμάκης (85′) οι οποίοι τελικά δεν κατάφεραν να βρουν στόχο.