“Άτυπη” εκδίκηση Δέλλα από τον Ατρόμητο

Super League 1 14 Ιανουαρίου 2018, 20:35

Το αίμα του... πίσω πήρε ο Τραϊανός Δέλλας για την απόλυση του από τον Ατρόμητο τον Σεπτέμβριο του 2016, καθώς νίκησε με 1-0 μέσα στο Περιστέρι με γκολ του Ρόσα.

Η μόνη καλή στιγμή του πρώτου ημιχρόνου ήταν το σουτ του Βασιλακάκη στο 25′, το οποίο απέκρουσε ο Κυριακίδης. Μόλις στο 3ο λεπτό του β’ ημιχρόνου, ο Ρόσα άνοιξε το σκορ με εκπληκτικό σουτ που βρήκε πρώτα στο αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη. Στο 54′ χάθηκε τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν ο Κυριακίδης απέκρουσε το πέναλτι του Ουάρντα, το οποίο υποδείχτηκε λόγω σε χέρι του Ροντρίγκες. Στο 76′ ο Γιαννιώτης απέκρουσε το σουτ του Τσοκάνη, ενώ στο 85′ ο Βασιλακάκης με κεφαλιά απείλησε για τον Ατρόμητο.

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)-Βλάσσης (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Ρισβάνης (88′ Καρασαλίδης), Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Κιβρακίδης, Βασιλακάκης, Μάντσον, Ντιγκινί, Ντάουντα, Μπουσούλατζιτς, Ουάρντα.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ (88′ Χαντάκιας), Ρόσα, Ντίας (84′ Kλέσιο), Μοράρ.