Άσχημη εμφάνιση και ήττα για το Ρέθυμνο

Μπάσκετ 6 Οκτωβρίου 2018, 17:53

Το Ρέθυμνο Cretan Kings παρουσιάστηκε κατώτερο των περιστάσεων στην πρεμιέρα της Basket League και έχασε 81-64 από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία.

Το συγκρότημα του Σταύρου Μυκονιάτη ήταν από μέσα στο ματς για περίπου 17 λεπτά, αφού από τα τέλη της δεύτερης περιόδου και μετά οι γηπεδούχοι επέβαλλαν το ρυθμό τους και έκαναν ό, τι ήθελαν στο παρκέ.

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 44-30, με τους ηττημένους να μην καταφέρνουν να επιστρέψουν στο ματς και τον ΠΑΟΚ να διατηρεί άνετα την υπέρ του διψήφια διαφορά. Στη χανιώτικη μονομαχία της αναμέτρησης, ο Κόνιαρης νίκησε τον Γλυνιαδάκη. Ο νεαρός γκαρντ είχε 6 πόντους και 4 ασίστ, ενώ ο έμπειρος σέντερ πέτυχε 2 πόντους. Οι δυο τους έχουν συνυπάρξει στο παρελθόν στο δικέφαλο.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 44-30, 69-51, 81-64

ΠΑΟΚ (Ηλίας Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 8, Παπαντωνίου, Χάτσερ 4, Τζόουνς 16 (5ρ.), Μορέιρα 16 (14ρ.), Ζάρας 7, Κόνιαρης 6 (4ασ.), Μαργαρίτης 8, Σχίζας 4, Αθηναίου 4 (5ασ.), Γκάρετ 8 (6ρ.), Πόουπ.

Ρέθυμνο Cretan Kings (Σταύρος Μυκονιάτης): Γλυνιαδάκης 2, Μπαρτ 19, Ραζής, Ντάνιελς 12 (8ρ.), Γκάιτον 5, Οικονομόπουλος, Καλογιαννίδης, Κλάντον 2 (12ρ.), Μπρέισι Ντέιβις 12, Κουρέπης, Ντουράμ 12 (6ασ.), Καλαϊτζάκης.