Άσσος με πολλά γκολ στα Νεροκούρου (pics)

Ιδομενέας Ηφαιστος | 25 Νοε 2018, 13:52

Σημαντική νίκη πήρε ο Ήφαιστος με 4-1 επί του δεύτερου, μέχρι σήμερα, στη βαθμολογία Ιδομενέα, στα Νεροκούρου, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Β΄Κατηγορίας. Έτσι, η ομάδα του Μάριου Σεργάκη υποχώρησε στην τέταρτη θέση, αφού την προσπέρασαν Νέος Σαμψών και Αστέρας Χαλέπας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 42′, όταν ο Αγγελάκης με σουτ μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Nikakis Varikos

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Ήφαιστος διπλασίασε τα τέρματά του, με τον Νικολακάκη στο 49′ να γράφει το 2-0 μετά από πάσα του Νικάκη, ενώ το 3-0 έγινε μετά από ωραία συνεργασία του Νικάκη (φωτ. πάνω) με τον Παπακαστρήσιο, στο 69΄, με τον πρώτο να χρίζεται σκόρερ.

panigirismoi

Στο 78′ ο Ιδομενέας μείωσε σε 3-1 με τον Αποστολάκη, (ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 28΄), ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 84′ ξανά ο Νικολακάκης μετά από συνεργασία με τον Μπούτο.

Μάλιστα, ο Ήφαιστος είχε και δύο δοκάρια στον αγώνα, με τον Αγγελάκη στο 22′ και τον Νικολακάκη στο 55′, ύστερα από ατομική ενέργεια.

Ήφαιστος (Γιώργος Μπονατάκης): Αρχοντάκης, Λειβαδιωτάκης, Τσούκαλας, Κουράκης Ν. (84′ Ντάλας), Σκευοφύλαξ, Ξανθάκης, Καρατζής (71′ Κουράκης Κ.), Τσίτας, Νικολακάκης, Παπακαστρήσιος (79′ Μπούτος), Αγγελάκης (46′ λ. τρ. Νικάκης).

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Γύπαρης, Φυτίλης (46΄Αφράτης), Περδικάκης, Αγιασμενάκης (82′ Καστρινάκης), Βαρίκος, Τρουλλινός, Αποστολάκης, Νικολάου, Πενταράκης (65′ Βαϊγκούσης Σπ.), Πρέζια (55′ Ντουντουνάκης), Βαϊγκούσης Π.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι