Άρης Σ., Απόλλων, Μινώταυρος τα πρώτα εισιτήρια για την επόμενη φάση

Κύπελλο Χανίων | 16 Οκτωβρίου 2019, 17:49

Με έξι αναμετρήσεις ξεκίνησε την Τετάρτη η 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Χανίων. Άρης Σούδας, Απόλλων, Μινώταυρος και Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ ήταν οι νικητές στα 4 από τα 6 παιχνίδια, με τους τρεις πρώτους να σφραγίζουν παράλληλα το εισιτήριο της επόμενης φάσης.

Ο Άρης με γκολ στο φινάλε έκαμψε την αντίσταση του Τιτάνα στη Σούδα σε ένα χορταστικό παιχνίδι (3-2) ενώ ελπίδες πρόκρισης μέσω της 2ης θέσης  διατήρησαν για το ίδιο γκρουπ Δόξα και Πέργαμος μετά το μεταξύ τους 1-1 στη Μ. Ελιά.

Απόλλων και Μινώταυρος σφράγισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση από τον 3ο όμιλο, έπειτα από τις ευρείες νίκες απέναντι σε Χάλη με 5-0 και Ασπίδα με 6-0 εντός έδρας, αφού πέτυχαν εύκολα το 2/2.

Στα Νεροκούρου, Ηρακλής και Γρανίτης σκόραραν από νωρίς και έμειναν τελικά στο ισόπαλο 1-1, με τις δύο ομάδες να προπορεύονται στον 4ο όμιλο με 4 βαθμούς. Τέλος για τον 6ο, ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ πήρε την πρώτη νίκη απέναντι στα Ροδωπού (0-2) και μαζί προβάδισμα πρόκρισης.

Αναλυτικά:

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου
Αρης Σούδας-Τιτάν 3-2 (2ος όμιλος)
Δόξα Παχιανών-Πέργαμος 1-1 (2ος όμιλος)
Απόλλων-Ασπίδα 6-0 (3ος όμιλος)
Μινώταυρος-Χάλης 5-0 (3ος όμιλος)
Ηρακλής Νεροκούρου-Γρανίτης 1-1 (4ος όμιλος)
Ροδωπού-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 0-2 (6ος όμιλος)

Οι βαθμολογίες των παραπάνω ομίλων:
2ος όμιλος
1.Αρης Σούδας 6 (10-2)
-.Τιτάν 3 (4-3)
3.Δόξα Παχιανών 1 (1-3)
4.Πέργαμος 1 (1-7)

3ος όμιλος
1.Μινώταυρος 6 (10-0)
-.Απόλλων 6 (7-0)
3.Χάλης 0 (0-6)
4.Ασπίδα 0 (0-11)

4ος όμιλος
1.Ηρακλής Νεροκούρου 4 (8-5)
-.Γρανίτης 4 (4-2)
3.Ιδομενέας 0 (1-3)
4.Αμιλλα 0 (4-7)

6ος όμιλος
1.Ικαρος Μουρνιών 3 (2-1)
-.Ροδωπού 3 (1-2)
3.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 3 (3-2)
4.Αστέρας Χαλέπας 0 (0-1)

*Σημ.: Από κάθε όμιλο προκρίνονται στην επόμενη φάση οι δύο πρώτοι και οι τέσσερις καλύτεροι 3οι με βάση τα κριτήρια του ΚΑΠ.

Η 2η “δόση” της 2ης αγωνιστικής:
Τετάρτη 23 Οκτωβρίου
16:00 Παλαιόχωρα-Κορωνίδα στον Ταυρωνίτη (1ος όμιλος)
16:00 Πανακρωτηριακός-ΣΥΝΚΑ στα Καθιανά (1ος όμιλος)
16:00 Ιδομενέας-Αμιλλα στους Αγ. Αποστόλους (4ος όμιλος)
16:00 Θησέας-Θύελλα στη Μοναχή Ελιά (5ος όμιλος)
16:00 Σπάθα-ΑΕ Κυδωνίας στο Κολυμπάρι (5ος όμιλος)
16:00 Ικαρος Μουρνιών-Αστέρας Χαλέπας στα Νεροκούρου (6ος όμιλος)

 

Rabona ad