Άνετα ο Εργοτέλης, 6-0 τη Δραπετσώνα

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 8 Δεκεμβρίου 2019, 19:51

Εντυπωσιακή η γυναικεία ομάδα του Εργοτέλη συνέτριψε με 6-0 τη Δραπετσώνα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής Γυναικών. Από δύο τέρματα σημείωσαν οι Κωτσάκι - Δρακογιαννάκη.

Το σκορ στην αναμέτρηση του “Νίκος Καζαντζάκης” (στο Μαρτινέγκο) άνοιξε η Κωτσάκι στο 10ο λεπτό (1-0). Τέσσερα λεπτά αργότερα (14′) η Δρακογιαννάκη διπλασίασε τα τέρματα της Κρητικής ομάδας (2-0). Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών η Κωτσάκι με το δεύτερο προσωπικό της γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο (28′) η Δρακογιαννάκη διαμόρφωσε το 4-0. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 5-0 με σκόρερ τη Σαριδάκη στο 35′ για να κλείσει ο χορός των τερμάτων με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων στο 54ο λεπτό (6-0).

Εργοτέλης: Γρηγοριάδου (46′ Σταμπουλή), Ξέρα, Καλέση (70′ Φουκάκη), Ζήγρα, Ρέϊγκ-Παπαδάκη, Κωτσάκι, Φανουράκη, Δρακογιαννάκη (46′ Παπαδάκη), Παχάκη, Δρακονάκη, Σαριδάκη.

Δραπετσώνα: Ρόγγου, Νικολάου (73′ Τσάτζο), Παπαθέου (69′ Παπαμαύρου), Ψαριώτη, Τσίλι, Μουργιανού, Λάλλα (65′ Κούρτη), Λαδοπούλου, Γερασίμου (73′ Καπουσούζη), Κανελοπούλου, Κακαράντζα.