Χανιώτες Εκτός... Συνόρων

Δείτε πώς έπιασε το πέναλτι ο Τζολάκης στο φιλικό με το Αμβούργο (video)

Δείτε σε βίντεο τα πεπραγμένα του Κωνσταντίνου Τζολάκη στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι των "ερυθρολεύκων" επί αυστριακού εδάφους κόντρα στο Αμβούργο.

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κωνσταντίνος Τζολάκης στο φιλικό του Ολυμπιακού με το Αμβούργο. Διατήρησε το "μηδέν" στην εστία του αγωνιζόμενος για 64 λεπτά. Αποκορύφωμα της παρουσίας του ήταν η απόκρουση στην εκτέλεση πέναλτι του Γουντ στο 25ο λεπτό, ενώ είχε κι άλλες εντυπωσιακές επεμβάσεις στο "παλμαρέ" του, όπως στην προσπάθεια του Ντούτζακ στο 28'.

Υπενθυμίζεται ότι ο διεθνής 16χρονος Χανιώτης διεθνής γκολκίπερ (γίνεται 17 τον Νοέμβριο) βρέθηκε και πέρσι στην προετοιμασία του Ολυμπιακού. Φέτος έχει αγωνιστεί σε τέσσερα φιλικά προετοιμασίας: 80 λεπτά απέναντι στην Βιτορούλ (3-2), ολόκληρο 90λεπτο κόντρα στην Πογκόν (1-1), μισάωρο απέναντι στην Γιαγκελόνια (5-0) και 64 λεπτά στο χθεσινό φιλικό με το Αμβούργο διατηρώντας την εστία του ανέπαφη (1-1).

Παρακολουθήστε, μέσω της κάμερας του Olympiacos TV, τα πεπραγμένα του Τζολάκη και γενικότερα πλάνα από το τελευταίο φιλικό παιχνίδι των "ερυθρολεύκων" επί αυστριακού εδάφους, κόντρα στο Αμβούργο.