Χανιώτες Εκτός... Συνόρων

Πρώτα γκολ για Βαρουξάκη με Χαραυγιακό

O Γιάννης Βαρουξάκης σκόραρε... δις στην εντός έδρας νίκη του Χαραυγιακού απέναντι στη Χαλκίδα την περασμένη Κυριακή στη νίκη της ομάδας του με 4-1.

Αυτά ήταν τα πρώτα γκολ του Χανιώτη επιθετικού με την αθηναϊκή ομάδα, στην οποία "μετακόμισε" τον περασμένο Ιανουάριο από τη Σπάθα με την οποία πρόλαβε να βρει δίχτυα 12 φορές φέτος στην Α' ΕΠΣΧ.

Ο Βαρουξάκης αγωνίστηκε για 68 λεπτά και ήταν εκείνος που άνοιξε και... έκλεισε το σκορ στο παιχνίδι, αφού πέτυχε νωρίς στα πρώτα λεπτά το 1-0 και στο 55' το τελικό 4-1.

Με αυτή τη νίκη ο Χαραυγιακός διατήρησε τις ελπίδες του για παραμονή στον 7ο όμιλο της Γ' Εθνικής, θέλοντας θετικό αποτέλεσμα την τελευταία αγωνιστική απέναντι στην ήδη πρωταθλήτρια ομάδα του Αιγάλεω. Αντίθετα αποχαιρέτησε την κατηγορία η Χαλκίδα μετά από την ήττα της και επιστρέφει στα τοπικά πρωταθλήματα της Αθήνας.